Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Paintben hogyan tudok egy...

Paintben hogyan tudok egy képre átmásolni egy másik képből kivágott részletet?

Figyelt kérdés
Tehát azt tudom, hogy van egy kép, és azon van egy arc. Az arcot úgy tudom kivágni, hogy csak az arc legyen, hogy a kijelölésben a szabad kezű kijelöléssel az arcot körülrajzolom és akkor kivágtam. De ezt a kivágott arcot hogyan tudom egy másik képre rárakni? Nem tudom úgy, hogy két ablakban van megnyitva a Paint, mert ha átakarom húzni, akkor eltűnik. Nem tudom úgy se, hogy a második kép van megnyitva és azon vágom ki az első képből az arcot, mert kivágom ugyan és odahúzom ahova kell, de a kivágott képnek a többi része ott marad a második képen (amire az arcot akarom rakni) és nem tudom azt onnan eltüntetni, csak ha kivágom, de akkor eltűnik a második kép is alóla. Szóval hogyan tudnám ezt megoldani?
2014. febr. 10. 15:14
1 2
 1/14 Tengor ***** válasza:
Meg lehet csinálni paint-ben is a Ctrl + C és Ctrl + V-vel. Viszont a Gimp sokkal több támogatás ad az ilyen feladatokhoz, jobban járnál vele.
2014. febr. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
ctrl+c, ctrl+v-vel hogyan?
2014. febr. 10. 15:21
 3/14 Tengor ***** válasza:

Kijelölöd.

Ctrl + C

Átkattintasz a másik ablakba

Ctrl + V

2014. febr. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De így ilyen fehér háttér van a fej körül, vagy én csináltam valamit rosszul? :)
2014. febr. 10. 15:27
 5/14 anonim ***** válasza:
Paint igen gyengén támogatja az átlátszóságot, ne nagyon várd azt el tőle, hogy nem lesz fehér háttér. Oda GIMP, vagy Photoshop kell, körbe kell jelölni pontosan az alakot és azt másolni, majd beilleszteni. A Paint nem való szerkesztésre. A GIMP viszont igen és ingyenes program ráadásul.
2014. febr. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!
2014. febr. 10. 15:59
 7/14 tabaki ***** válasza:

[link]

Keress rá az "átlátszó" szóra Ctrl+F-fel.

Tehát lehetséges a montírozás, a módszer ettől függetlenül béna, mint a Paint általában. Tehát igen, használj képszerkesztőt. Van sok jó ingyenes, de a Gimppel jársz a legjobban. Jól magyarított, rengeteg tutoriálja van a neten, továbbá pluginok, ecsetek tömege.

2014. febr. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos ez a baj vele, ha átlátszó is akkor ott marad fehéren a kép többi része...
2014. febr. 10. 17:39
 9/14 tabaki ***** válasza:

Hm, hm. Valamit nem jól értettél meg, mert a módszer működik, kipróbáltam valamikor. De inkább térj át Gimpre, ezerszer kifinomultabb eszköz, az ilyesmikkel kifejezetten élvezetes benne szórakozni. Itt egy oldalam, amelyiken némiképpen hasonló témáról van szó -- vagy legalábbis remélem, hogy legalább találsz rajta hasznosítható dolgokat:

[link]

2014. febr. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Szóval működik? Meg tudod nekem nézni Painten? Nem szeretném most a Gimpet használni, a Paint jó, ha működik, csak egy képről van szó, nem is szoktam máskor ilyet csinálni, csak most ez elkezdett érdekelni, hogy ezt painten most akkor lehet-e.
2014. febr. 10. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!