Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért van az, hogy miután...

Miért van az, hogy miután kimentem a photoshoban készített logót, a színek elfolynak?

Figyelt kérdés

Konkrétan arról van szó, hogy amikor megnyitom a képet, minden rendben ( a kép tűéles és a színek is élénkek, mint a programban a kimentés előtt), de pl. beállítom háttérképnek és rögtön leromlik a minősége. ( a kép életlenebb lesz és a színek is elvesztik az élénkségüket, elfolynak, elmosottá válnak) Valamint ugyanez a helyzet, ha pl. feltöltöm őket Facebookra, a minőség ott is leromlik, akár csak a fent említett háttérkép esetben.

Az egyik haverom által készített logó viszont,(szintén photoshoppal) nem így viselkedik, mind a két esetben megőrzi a tökéletes minőségét. Mi lehet a Gond?



2014. febr. 11. 09:16
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat! A próbaképeiddel minden rendben van, kipróbáltam háttérképnek és semennyit sem butult le a minőség. A dpi-ről meg annyit, hogy eleinte 72-vel próbálkoztam, pont azért vittem fel 300-ra mert 72-n észleltem ezeket a gondokat és azt hittem ha növelem a felbontást, megoldódik a gond, de sajnos nem így lett. Most leszedtem a CS6-ot, gondolva arra, hogy ezzel majd jobb lesz a helyzet, de nem... Hiába mentem 72 dpi-n, hiába png-be semmi... és elhihetitek ezeknek a kombinációival, már mind kísérleteztem, mielőtt feltettem a kérdést.
2014. febr. 12. 10:01
 12/28 tabaki ***** válasza:
Most már tényleg csak kínomban: Miért nem True Colort használsz 16 bit helyett? El tudom képzelni, hogy a rendszer (mivel vélhetőleg legalább 24 bites az alap-színmélysége) esetleg kötelezően átkonvertálja az eltérő képeket, esetleg ez okozhatja a minőségromlást.
2014. febr. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 csacsi2 ***** válasza:

...hát már én sem tudom mi lehet! Cs3 -tól cs6 ig egyikkel sem volt ilyen gond, pedig ha telepítek valamit akkor nem lesz olyan opció amit ne próbálnék ki, vagy gomb amit ne nyomnék meg :)

Ráadásul nem éppen hardverkompatibilis gépen. Én erre tippeltem, hogy a hardveres gyorsítás (gyorsítótár) nem jól működik. Lehet egy újratelepítés megoldaná, vagy hardverfrissítés, esetleg a szükséges összetevők frissítése, de ez innen már találgatás...Esetleg másik telepített (régebbi) Adobe termék...

2014. febr. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
True Color opció nincs, csak 1, 8, 16 és 32 bit. Ezeket meg már mind próbáltam. Viszont, ha vmelyikőtök megtenne nekem annyit, beállítja háttérnek a Top Secret képemet, az sokat segítene, mert ha nálatok nem torzul, akkor tudom, hogy rendben van a kép, és nálam nem stimmel vmi... ezt előre is megköszönném!
2014. febr. 13. 11:12
 15/28 A kérdező kommentje:
Egész pontosan őt kéne: [link]
2014. febr. 13. 11:14
 16/28 A kérdező kommentje:
Bocsi, inkább ezt: [link]
2014. febr. 13. 11:16
 17/28 csacsi2 ***** válasza:

1360x768 asztali felbontáson:

Nyújtva:

[link]

középen:

[link]

képnézegetőben nagyítva:

[link]

2014. febr. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 tabaki ***** válasza:

Nyújtva:

[link]


Illesztve:

[link]


Középre:

[link]


Kitöltve:

[link]


IrfanView-ban felnagyítva:

[link]


Szerintem mindkettőnknél eléggé tisztességes, valószínűleg nem a PS tehet róla, hanem a rendszered.

2014. febr. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Na igen... nálam is pont ilyen, illetve más gépen is megnéztem és ott is. Sztem sem a Ps a hibás, viszont a rendszer alatt mit értesz pontosan? Át kéne állítanom vmit?

Az op. rendszerem amúgy win 8

2014. febr. 13. 18:14
 20/28 csacsi2 ***** válasza:

szerintem a videokártya driver és (vagy) annak beállítása.

sokat jelent az API specifikus beállítások,24-32bites Zpuffer mélység,tripla buffer, DXT támogatás stb.

biosban a fast Writhe, vagy éppen az AGP Aperure size.

Egyes káttyáknál ha engedélyezett a gyorsírás, akkor nem jól jeleníti meg a képet, vagy éppen hiába támogatja a VGA mégsem elérhető, ilyenkor érdemes kikapcsolni. Lehet egy driver frissítés megoldja.

Catalyst-ban van olyan hogy SmartGuart ez leteszteli a beállításokat és ha hibás funkciót talál kikapcsolja.

[link]


A monitor nativ felbontására állítsd az asztal felbontását, esetleg ha települt monitorvezérlő (pl asusnál) Akkor a funkcióit kapcsold ki!

pl asus splendid

[link]

és a szolgáltatásokban is érdemes az "ATK Keyboard Service" -t, felesleges gyorsbill funkció, bár játékoknál érdekes állítgatni, ha rossz a kép.


Ezeket tudom javasolni, hogy nézd át, de ennek ellenére nem tudom a hiba okát, leghet "megfáradt" a VGA...

2014. febr. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!