Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mennyire biztonságos a Windows 8?

Mennyire biztonságos a Windows 8?

Figyelt kérdés
Mennyire férhet hozzá a gépemhez, adataimhoz a Microsoft win8-on keresztül? Feltűnt hogy elég sok minden az internettől függ.. pl.: e-mail, naptár, hírek, üzenetek, kapcsolatok, időjárás... (a menüben)

2014. febr. 20. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Elég biztonságos. engem állíndóan biztonsági kóddal zaklatott. épp annyira biztonságos mint a 7. a külömbség annyi hogy a 7 alatt ha nem állítottál be jelszót az fért hozzá a gépedhez aki akart míg a win 8-nál kötelező a jelszó. ez ugyan kikapcsolható de szerintem telljesen felesleges funkció főleg ha egyedüli felhasználója vagy a saját PC-dnek
2014. febr. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elég biztonságos, de azért ajánlott föltelepíteni egy jó vírusirtót. Az emailedhez nem fog tudni hozzáférni, hacsak nem hotmailt vagy Outlookot használsz.
2014. febr. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Eddig egy rendszerhez sem használtam jelszót mert egyedül használom csak a gépet, de akkor lehet beújítok egyet!

Gmail-es vagyok, de vírusirtót se használok már évek óta, csak az alap tűzfalat.

2014. febr. 20. 19:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy bizonyos alkalmazások internetet igényelnek, nem azt jelenti, hogy MS-hez vannak bekötve. Nézzük sorra:

-e-mail: teljesen triviális, hogy el kell érnie az internetet ahhoz, hogy e-maileket küldözgess.

-naptár: szinkronizálásra használja

-hírek: netről tölti le a híreket.

-üzenetek: szintén értelemszerű...

-kapcsolatok: megint csak szinkronizálás (Windows Live ID-hez)

-időjárás: netről szerzi be az adatokat...


De, hogy "megnyugodj": ha az MS hozzá akar férni az adataidhoz, akkor nem reklámozná, meg tudná tenni háttérben is.

Gmail egyébként köztudottan monitoroz (algoritmusok által), emiatt is képes levél szövegéhez kapcsolható reklámokat megjeleníteni. Google reklámokból él...

2014. febr. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!