Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ismertek olyan wifi programot...

Ismertek olyan wifi programot ami mutatja a wifi adók helyzetét?

Figyelt kérdés
Szevasztok,notebookra kéne,fogalmam sincs hogy egyáltalán létezik e ilyen progi,valami olyasmire gondoltam hogy mutatná a wifi sugárzók irányát,stb...

2014. febr. 21. 00:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy létezik, illetve ha igen, korlátozott a használhatósága.

Ha olyanra gondolsz, hogy mondjuk egy google térképen jelenjen meg, ahhoz minden ap-nak közzé kéne tennie a földrajzi helyzetét, ilyennel én még nem is találkoztam, bár a drágább eszközök biztosan tudják.

Vagy ha olyanra, ami azt mutatná, hogy tőled merre van, szerintem legfeljebb egy távolságot lehet számolni, az adó a pontos irányát meghatározni nem lehet, de még a távolságot is nehéz, mivel a jelerősséget illetve a terjedési sebességét befolyásolják a falak illetve a kültéri tereptárgyak.

2014. febr. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan program nincs ami megmutatja neked, hogy hol talalhatoak a routerek.


Viszont PC-re biztosan van egy inSSIDer nevu progi, lehet hogy telefonra is. Nem tudom milyen szinten ertessz a szamitogepekhez meg igy pontosabban a routerekhez, de mindegyiknel be lehet allitani, hogy melyik csatornat sugarozza neked a jelet. Ezzel a programmal meg tudod nezni, hogy adott helyen milyen wifi jeleket latsz, ezek milyen erosseguek es milyen csatornan vannak. Peldaul A szomszed az 1 es 6-os csatornak kozotti savot hasznalja, B szomszed a 4 es 8 kozottieket, akkor neked ajanlott a szabad, 9 es 13 kozottire allitani a routert.


(ha barmi kerdesed van, irj privatot)

2014. febr. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2. válaszoló: Amiről írtál, androidra ilyen ingyenes alkalmazás például a Wifi Analyzer, biztosan van a többi rendszerre is hasonló.
2014. febr. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A jelerősség ismeretében (inSSIDer +1!) be tudod háromszögelni a routerek helyét.

G.

2014. febr. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy háromszögelj, kéne három pont is, ahonnan mérsz, nem? :D
2014. febr. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ahogy mondod. Mivel azonban a méréseket nem kell egy időben végezni, így bármilyen wifis mobil eszközzel mehet a móka! :)

G.

2014. febr. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a kérdező olyat szeretne, amit egy helyben és valószínűleg ülve meg tud nézni. Bár az tény, hogy a te verziódhoz nem kell, csak egy program, egy kinyomtatott térkép, egy körző meg egy vonalzó. (vagy ha laptoppal csinálja az ember, akkor 1db grafikus progi, meg jól feltöltött aksi) Szabad hétvégén délelőtti elfoglaltságnak egész jó.
2014. febr. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!