Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Felraktam a Linux Mintet, de...

Felraktam a Linux Mintet, de flash tartalomnál (online játék) akad, lefagy szinte a gépem, böngésző. Miért?

Figyelt kérdés

Olvastam másnak is volt hasonló problémája,de mi lehet rá a megoldás? Mit kell csinálni? Kezdő vagyok.

Egy másik problémám,hogy a frissítéskezelőbe jönnek frissítések,de mikor kezdi letölteni illetve telepíteni a fele Sikertelen,ezt írja.Most ez normális linuxnál vagy ennyire bajos?

1 GB Ram van a gépbe mellékesen írom.


2014. febr. 22. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Használj winfost.
2014. febr. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ettől nem lettem okosabb.

Jelenleg az van,de tudni szeretném mi az oka amiért képtelenség használni Linuxot.

2014. febr. 22. 19:32
 3/9 anonim ***** válasza:
Ilyen a linux, kalapálni kell, parancssorokkal bohóckodni, hegesztgetni hogy működjön valamennyire.
2014. febr. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

frissites inkabb terminal ablakban,

ezt ird be : sudo apt-get update

keri majd a root jelszot

majd sudo apt-get upgrade


bongeszo: chrome (alap a flash)


cifra ablakkezelos linuxoknak is kell vas

(1-2 gb.ram ,dupla mag )

2014. febr. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkor felejtős.

Windowson nincs ilyen problémám.

Kösz a válaszokat.

2014. febr. 22. 19:44
 6/9 anonim ***** válasza:

attol,hogy valaki nem tudja hasznalni ....az az o baja

nem szukseges parancssorban irogatni ,ha nem akarsz ,minden megvan grafikusan is

arrol meg ,hogy valamennyire mukodik csak annyit,hogy ha lekapod a windows-os pc-ket meg azt a par darab windows-os telefont ,minden szamtech eszkozon linux fut (android,routerek,ceges szerverek,navigacio,ios stb,stb)

2014. febr. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Jelenleg az van,de tudni szeretném mi az oka amiért képtelenség használni Linuxot."

Nem a Linuxot nem tudod használni, csak a Flash-sel felszerelt weboldalakat.


Ez azért van, mert az Adobe - a Flash fejlesztője - a Flash forráskódját nem teszi közzé, illetve Linuxra (Mozilla Firefoxhoz) nem fejleszti tovább a Flash Playert, megakadt a 11.2.202.341 verziónál (miközben Windowsra már ott a 12.0.0.70).


Egyik megoldás, hogy használj Google Chrome-ot - abban a legutóbbi (12.0.0.70, Pepper-based) Flash-lejátszó van.


Másik dolog, meg hogy ellenőrizd, hogy milyen driver van a videókártyádhoz feltelepítve - ugyanis a videókártyák meghajtóprogramját külön kell aktiválni Linux alatt (természetesen a videókártya-gyártók sem adják ki a meghajtóprogramok forráskódját, csak zárt forráskodű meghajtót csinálnak - ha csinálnak).

2014. febr. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Windowson se a legfrissebb flash player használóm hanem egy bizonyos verziót,legújabb jobban terheli a gépem,de ez most mindegy,lényeg windowson nincs ilyen probléma.


És hol,hogyan kell aktiválni ezt a videokártyás dolgot?

2014. febr. 22. 20:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Ubuntu Linuxnál (és a belőle származó Xubuntu, Kubuntu disztribúcióknál) a További illesztőprogramok menüelemet kell megkeresni:

[link]


Linux Mintnél is:

[link]

[link]


Vagy kézileg is telepíthetőek:

[link]

[link]

2014. febr. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!