Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet ezt "megmondani"...

Hogyan lehet ezt "megmondani" az excelnek?

Figyelt kérdés

Ki akarom íratni mondjuk a C49-es cellába, hogyha a C48-asban lévő érték egyezik a C2-ben lévővel, akkor írja oda, ami a B2-ben van, ha a C3-mal egyezik, akkor a B3-at írja be stb.


tehát C49=B2, ha C48=C2

C49=B3, ha C48=C3

stb

C49=B25, ha C48=C25


Hogyan kell ezt a függvényt létrehozni?



2014. febr. 24. 23:18
 1/5 anonim ***** válasza:
HA függvénnyel
2014. febr. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

idáig én is eljutottam, de hogy fűzöm össze a sok kis ha függvényt? meg tuti van egyszerűbb módszer is, minthogy 100 sorhoz beírok 100 if függvényt


vlookup/fkeres?

2014. febr. 24. 23:25
 3/5 anonim ***** válasza:

fkeressel megkeresed a b2:c25 "tábla" 2.oszlopában(C) a c48 értékét a , és visszaadni pedig az 1.oszlopból(B) kéred az értéket.


Ha jól emlékszem így működik az fkeres

2014. febr. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

utánanéztem

sajnos csak az 1. oszlopban képes keresni, így a legkönnyebb, ha felcseréled a 2 oszlopot,


vagy beszúrsz egy d oszlopot, ami d2=b2, stb, és a C:D táblát adod meg az fkeresnek, és a D-t rejtetté teszed

2014. febr. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha minden igaz a HOL.VAN és az INDEX függvényekkel lehet keresett értéket megkeresni, szerintem ez is megoldható velük, de ma már nem akarok ezzel foglalkozni. Holnap, ha lesz időm, megpróbálom, addig esetleg te is gondolkozhatsz rajta, kedves kérdező.
2014. márc. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!