Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » DynDNS en hogy lehet free...

DynDNS en hogy lehet free domaint reggelni vagy meglévő domaint felvenni?

Figyelt kérdés

Van egy EPC3925 Cisco förmedvényem ami csak DynDNS.org támogat. Kész az account viszont csak bánkártyás regget enged dynDNS es. Van egy xy.tk domainem ami kiválóan megy és aktív.

A cél: dns név alapján távoli asztal használat vagy ftp használat online.


2014. márc. 3. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos nem lehet.

Már elég régóta törölték az ingyenes domain felvételt.


Ajnálom hogy vegyél valami normális routert, amiben van lehetőség ingyenes DDNS szolgáltatás használatára ( NO-IP, Asus routereknél Asus DDNS...stb ).


Nem tudom hogy melyik szolgáltatótól van az EPC3925. Ha a UPC-től akkor rakd át bridge módba és nem lesz gond a külön router bekötése. Ha a T-Home-tól akkor tölts a routerre custom firmware-t és a DDNS-t állítsd be úgy hogy egy szerver segítségével bizonyos időközönként ellenőrizze a külső IP címed ( ugyanis a T-s eszközökben le van tiltva a bridge mód és a rákötött router csak belső IP-t kap ).

2014. márc. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

T-Home vagyok-> akkor egy frimeware frissítés és ip ellenőrzés.

A T-homos förmedvényt nem köthetem ki mert TV-t is azon kapunk viszont van egy TP-link: 300M Wireless N Router

TL-WR841ND ami támogatja a NO-ip-t.

Ötlet: cisco ra rákötném a tp linket és a tp link dns állítanám a domain-t a NO-ip ről. Ez beválhat? illetve mindkét routerben kell port forwardingot csinálnom?

2014. márc. 3. 23:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha van állandóan futó gép a hálózaton, akkor tudsz rá dns-frissítő klienst tenni.


Én a freedns-t használom, Windowsos kliens is működött, most Raspberry frissíti.


(Ha a Ciscon van soros port(?) akkor bele lehet buherálni másik dnsszervereket is. Van erről néhány guide online.)


A TPlink lehet tudja "belülről" is frissíteni a külső címre, de valószinűbb hogy a saját belső címét próbálná elküldeni. Próbáld ki, +forwarding ebben az esetben nem kell.

2014. márc. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"illetve mindkét routerben kell port forwardingot csinálnom?"


Az EPC3925-ben beállítod DMZ-be a Tp-link IP címét ( ehhez nyilván statikus IP kell a TP-Link-nek ) és nem kell szórakozni a portátirányítással.


Nekem ASUS RT-N65U routerem van és T-Home-os D-Link DCM-704 HGW.

Az ASUS-on ez a custom firmware van: [link]

Ebben van lehetőség arra hogy egy szerver segítségével ellenőrizze a külső IP címed.


Sajnos Tp-Link routerekkel még nem próbáltam DDNS-t beállítani úgy hogy belső IP címe van az eszköznek, így ebben nem nagyon tudok most segíteni.

2014. márc. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!