Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik Linuxot rakjam erre a...

Melyik Linuxot rakjam erre a netbookra?

Figyelt kérdés

J&W minix m1100-as notebookomra kellene Linux rendszer.

Specifikációja:

2GB DDR3-as ram

160 GB merevlemez és intel atom processzor 1,66 Ghz-el.

És 1024x600 as felbontású képernyő.

Most jelenleg win 8.1 van rajta mert a w7 hp lassú volt, de ezen nem tudok skypeolni vagyis ha 1024x768-ra állítom akkor igen, de úgy meg nem jó a kép vagyis ráadásul túl gyenge a minősége. vidkari driver sincs...

És úgy is csak netezésre használom szóval egy linux is megtenné a dolgát.



2014. márc. 4. 18:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
2014. márc. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Tengor ***** válasza:
Én a Linux mint egyik XFCE kiadását próbálnám ki.
2014. márc. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
xubuntu vagy lubuntu.
2014. márc. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Elsőnek köszönöm, hogy írt.

Másodiknak pedig, hogy olyan rendszert írt ami meg is tetszett. Jelenleg 16-os "Petra" Linux mint fut a netbookomon Xfce 32 bit. Nagyon tetszik, mert kb 10-15 percig tartó frissítés után már teljesen kész a rendszer.

3. válaszolónak is köszönöm, hogy írt majd ha megunom a petrát akkor kipróbálom az általa említett közül valamelyiket.

2014. márc. 5. 21:46
 5/17 Tengor ***** válasza:
Üdv a klubban! :)
2014. márc. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Jó kis rendszer kb fél óráig használtam, de majd holnap szépen megnyüstölöm :) Amúgy Virtualboxon valamilyen szinten átjött, hogy a cinnamon (Petra 16-os) verzió valamivel lassabb mint az xfce.

És jobban tetszik mint pl egy Ubuntu mert arra még külön nekem kellett programokat telepítenem míg a Linuxmint Petra-kon már alapból van pár hasznos program. :)

Vírusirtót érdemes rárakni? És ha igen melyiket? Mert nod32-őt próbáltam és eredeti (újságkódot) nem fogadta el ubuntu alatt akkor gondolom itt se fogja és az adatbázisa se frissült 2013 augusztusnál tovább... Szóval valamilyen szinten Nod32 kizárt dolog. :(

Köszönöm a "tagságot". :D

2014. márc. 5. 22:28
 7/17 Tom Benko ***** válasza:
Amíg csak hivatalos repókat használsz, addig felesleges.
2014. márc. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Tengor ***** válasza:
A Cinamont én is lassabbnak, sőt instabilabbnak tapasztaltam. Azóta nem váltottam XFCE-ről.
2014. márc. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

köszönöm az újabb válaszokat is :) remélem én sem fogok váltani :) Netbookon 100%, hogy marad ha nem fog rosszul viselkedni. ha valamilyen Windowsos programot akarok futtatni arra ott az erősebb asztali gépem, de ha nagyon megtetszik ez a rendszer akkor az asztali gépen is váltani fogok :)

mindenkinek ment a zöld kéz :D

2014. márc. 6. 15:15
 10/17 A kérdező kommentje:

Ájj... Sajnos a linux mint-től meg kell szabadulnom, mert tegnap 2 órán keresztül keresgéltem intel drivert hozzá és nem találtam hivatalos megoldást csak ubuntu vagy fedora-ra így már kezdem érteni, hogy miért írta a második válaszoló az l vagy x változatú ubuntut.

Szóval váltanom kell.

Virtualboxban kipróbáltam 446 mb rammal (azért ennyit adtam neki, mert van egy régebbi notebookunk és ha minden jól megy linux lesz azon is :) ) az első válaszoló által ajánlott linuxból kipróbáltam a manjaro-xfce-0.8.9-i686-t és 45-47% on mozgott a ramhasználat böngésző nélkül szóval kb 200-210 körül volt. Szóval ez kilőve, másrészt ubuntuhoz köze kell, hogy legyen, mert intel drivert akkor megint nem fogok találni :(

A sima ubuntu 13.10-nél akadozás, de mondjuk ezt az asztali gépemen is tapasztaltam. Illetve csúnya az egész rendszer.

Szóval maradt a Lubuntu vagy xubuntu választás.

Xubuntu virtualboxos feltelepítés után 35% azaz 156mb-ot (de volt, hogy 59%-ra is felment és közben nem is csináltam semmit... ) használt míg a lubuntu 79-et és + a lubuntunak, hogy hamarább megszoktam a felületét mint a xubuntunak szóval teszek egy próbát a lubuntuval :)

Remélem nem fogok úgy járni a mint xcfe petrussal, hogy nem lesz hozzá driver :)

2014. márc. 7. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!