Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nem vagy csak nagyon nehezen...

Nem vagy csak nagyon nehezen indulnak el programok. Valakinek van ötlete?

Figyelt kérdés
A Firefox, a uTorrent,és Steam borzasztó nehezen vagy egyáltalán nem akarnak elindulni. Ugyanakkor más rpogramok gond nélkül indulnak (Chrome, advanced systemcare, amd gaming evolved )Amikor elindítom megjelenik a a feladatkezelőben 5-8Mb folyamatként és úgy marad 8-15 percig amikor egyszercsak elindul. Mintha leragadna betöltés közben aztán hirtelen magához tér. Egyszerűen nem tudom hogy hogy googlezhatnék rá, egyszerűen nem tudom kellően röviden leírni a problémát.

2014. márc. 7. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen régen volt újratelepítve a Windows? Lehet nem ártana egy nagygenerálozás a gépen.
2014. márc. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Fél év körüli lehet, csak ugye anyám használja, nem győzöm letörölgetni róla a sok szemetet, volt előző gazdája is, (például, ma 4 különböző touchpad drivert találtam a gépen, hogy ki és miért rakta fel, nem tudom.) Őszintén szólva csak azért nem töröltem még le mert gyári, eredeti windows van rajta, és nem tudom hogy tudnám azt megcsinálni hogy a jelenlegi eredetiséget aktiváljam esetleg újratelepítés után. (nem volt még dolgom eredeti windowssal:D)
2014. márc. 7. 20:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha újabbfajta notebookról van szó ( ezt vettem le ), akkor kell lennie egy partíciónak, ahonnan újra lehet rakni a rendszert, akkor nincs más dolgod, mint végigszambázni a telepítési útmutatón a windows aktiválva lesz. Ha DVD-től telepíted, ott már én sem tudok mondani semmit az üggyel kapcsolatban!
2014. márc. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Elvleg új, talán júniusi, majd akkro megnézem. Köszi a segítséget.
2014. márc. 7. 21:29
 5/9 A kérdező kommentje:
Nincs windowstelepítős partíció, néztem a boot lehetőségeket. Ugyanakkor jobb lenne a problémára megoldást találni...
2014. márc. 7. 22:01
 6/9 Szabadember válasza:
Ccleaner, vagy egyéb rendszerkarbantartó programot használsz? A FireFox alá telepített AddBlockPlus, Ghostery, vagy egyéb szűrőprogramok sokat segítenek abban ,hogy az a sok digitális szemét ne jusson el a gépedre. Ha ezek után sem tér észhez, akkor tényleg egy újra telepítés a gyógyszer.
2014. márc. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 csacsi2 ***** válasza:

Takaríts! Használj karbantartó programokat, töredezettségmentesíts...

CCleanerhez töltsd le a ccenhancert ami kibővíti az alkalmazások listáját (takarítás).

Registry tisztítás és tömörítés is sokat javít a rendszerleíró elérésén!

CCleanernek nem a legjobb a registry tisztítója, használj más programot (ami tömöríti is).

Ilyen programok a Jv16PowerTools vagy a Registry Reviver.

Ingyenesben használhatod az Advanced System Care -t takarításra, egyszerü, könnyen kezelhető komplex takarító program.

Nálam (sorrend):


-Fájl tisztító: CCleaner+CCenhancer

-Registry tisztító/tömörítő: Jv16PowerTools

-Általános karbantartó: Advanced System Care

-Töredezettségmentesítő: Diskeeper


A Windows előtöltést (Prefetcher) használ a programok betöltésének gyorsítására, de ha túl régi és nem törli akkor ez lassítja is! CCleaner is törli ezeket, de te is megteheted a c:\WINDOWS\Prefetch\ mappa tartalmának törlésével, így a második indításra már gyorsabban tölti be a programokat.


...ha kevés a szabad hely az is okozhat lassulást, hagyj neki minimun 15% szabad helyet. Ha a merevlemez szektorai sérültek akkor hasonlóképpen hiba.

Ellenőrizd le!

Futtatás: cmd

Parancssor: chkdsk C:

(C: a rendszerlemez, de a többire is alkalmazhatod)

Ha hibát talál akkor a következőt írd:

chkdsk c: /f/r/x

Majd indítsd újra a gépet és hagyd lefutni.

2014. márc. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 csacsi2 ***** válasza:

Lemaradt CCenhancer:

[link]

2014. márc. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Karbantartó progikat használok, drivert is frissítettem, a sok hulladékot meg anyám meg öcsém töltögeti le a gépre. A pontos lista ami a programok elbaszódása előtt történt: Avast frissítése, VGA driver sima Ati driverről mobility driverre, ASC teljes karbantartás futtatása, és jó néhány random program (zenelejátszók, szerkesztők, mobil-pc fájlátvivő programok letörlése.)+ frissült a steam is ami most azt csinálja hogy egy 20 megás folyamatként beáll, meg nem jelenik, de legalább leállíthatatlan taskmanagerben is.
2014. márc. 8. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!