Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen rendszerkarbantartó...

Milyen rendszerkarbantartó programokat ajánlotok?

Figyelt kérdés
Most az Advanced System Care 7.1 ingyenes változatát (ezen belül néha a turbó gyorsítás funkciót), Revo Uninstallert és Ccleanert használok. Ilyesmi programokat keresek, illetve ezekről szeretnék véleményeket, mivel nem régóta használom őket. Meg még egy jó töredezettségmentesítő sem ártana.

2014. márc. 8. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ASC-t én egyszer tettem fel, akkor elcseszte a tálcán levő ikonokat (Win7), manuálisan kellett újrageneráltatnom az iconcache-t. Leszedtem. De benthagyta az ikonját a StartMenüben, olyan módon, hogy a parancsikon nem működött, a jobb klikk törlés nem csinált semmit és semelyik tisztító nem tudta kiszedni, erre is órákig kellett manuális megoldást keresnem. Úgyhogy nekem nem vált be.


CCleaner jó cucc, sokan ajánlják, nekem nem volt vele bajom.


Töredezettségmentesítőnek a szintén IObit gyártmány SmartDefrag-ot olvastam, hogy nagyon jó, kipróbáltam. Bajt nem okozott, feladatát elvégezte. Tud bootoláskor is defraggelni, meg tudja prioritás szerint rendezni fájlokat.

2014. márc. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Legjobb ésszel használni a gépet, és az ilyen programokat csak végszükség esetén használni, bár olyankor a "kézi munka" jobb, azaz windows explorer fájlok törléséhez és regedit registry takarításhoz.
2014. márc. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Erre keress rá

AusLogics BoostSpeed 6.5.1.0 – 2014.02.27-i kiadás


Vagy erre:

Wise Care 365 Pro 2.95 Build 240 Final + Portable HUN


Ezekben van töredezettségmentesítő is, bármelyiket biztonsággal használhatod, sokáig jó marad a géped.


(alapjáraton a Windows beépített eszközei is teljesen jók egyébként)

2014. márc. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azért nem nagyon bízok a Windows beépített dolgaiban, mert egyszer egy merevlemezen futott a lemezkarbantartó 2 órán át, és nem javított ki egy hibás szektort se (HD Sentinellel néztem meg előtte és utána is). A Ccleanert is azért kezdtem el használni, mert ajánlották, így most már biztos vagyok benne, hogy jó.
2014. márc. 9. 19:22
 5/6 anonim ***** válasza:

A HD Sentinel az egy diagnosztikai szoftver, a merevlemezed állapotát, hőmérsékletét és egyéb információkat mutat, és jelzi ha hibás a merevlemezed vagy megérett a cserére.


A hibás merevlemezen a Windows beépített karbantartója sőt egyik karbantartó program sem fog javítani, mert nem ez a feladatuk, nem erre vannak kitalálva. Tehát a HD Sentinel nem hiszem hogy bármelyik használata után javulást fog mutatni.


A merevlemez (HD) állapotán más szoftverrel lehet javítani (szerintem)ami erre van kitalálva ilyen pl. a HDD Regenerator.


Elnézést egyébként, nem akarok okoskodni vagy kétségbe vonni bármit is, csak én így látom.

hali :)

2014. márc. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jó tudni róla, illetve a HD Regenerator jónak tűnik.

Csak a Lemezkarbantartó írta, hogy szektorhibák keresése és kísérlet a kijavításukra. Mondjuk azt tényleg nem írta, hogy ki is fogja javítani.

2014. márc. 10. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!