Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet megoldani az...

Hogyan lehet megoldani az Excelben, hogy csak egy kijelölt cellatartományt lehessen megnézni, és ne lehessen a görgető sávokat használni?

Figyelt kérdés
Pl. Ha azt szeretném, hogy csak az A1:V100 intervallumon látszódjon.

#Excel #megnézhető cellatartomány kijelölése #cellatartomány rögzítése
2014. márc. 10. 10:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Felül > Fejlesztőeszközök, Tulajdonságok (Munka1), ScrollArea=A1:V100
2014. márc. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és küldtem a kis zöld kezet. :)
2014. márc. 10. 14:11
 3/10 A kérdező kommentje:

Mégis bajban vagyok.

Amit írtál jól működik, de az adott excel fájl elmentése után, ha azt újra megnyitom, akkor már nem működik.

Azaz hiába korlátoztam le a görgethetőséget a mentés előtt, mert a fáj elmentésével ez a beállítás érvényét veszti.


Hogyan lehetne megoldani, hogy ugyanúgy mentődjön el ez a korlátozás is, mint pl. a cellavédelem és munkalapvédelem?

2014. márc. 10. 17:29
 4/10 anonim ***** válasza:

Alt+F11 (asszem, szóval a VBA szerkesztő), ott baloldalt a Workbook vagy ThisWorkbook modul duplakatt. Jobbra pedig illeszd be ezt:


Private Sub Workbook_Open()

Sheet1.ScrollArea = "A1:V100"

End Sub


Ez megnyitáskor egyből beállítja.

Mentéskor xlsx helyett xlsm.ként mentsd, makróbarát doksiként.

2014. márc. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
...Bocsánat, a kódban nem Sheet1, hanem Munka1, szóval ami a munkalap neve. :)
2014. márc. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb segítséget!!!

Már majdnem elértem, amit szeretnék. :)

Már csak annyi gondom van vele, hogy a makrobarát excel-ként elmentett fájlom megnyitásakor a rendszer rákérdez, hogy "Engedélyezi-e a makrók használatát, stb..."

Ez még nem is lenne baj.

A gondom az, hogy engedélyezés nélkül is megnyitható és megnézhető a fájl.


Én azt szeretném, hogy csak akkor lehessen megnyitni és használni az adott excel programomat, ha el tudom érni, hogy csak annyit láthasson/görgethessen belőle a használója, amennyit én eredetileg beállítottam.

Erre tudnál javasolni megoldást?

2014. márc. 11. 08:06
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]

"To remove the scroll restrictions, close and reopen the workbook."


Nekem úgy tűnik, hogy ezt a tulajdonságot másképp nem menti.

2014. márc. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha esetleg azért akarod korlátozni a görgetést, mert ott rejtett adatok is vannak, akkor inkább egy másik lapra tedd át ezeket az adatokat, és azt a lapot zárold.
2014. márc. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem rejtett adatok miatt szeretném, azt megoldom cella- és füzetvédelemmel.

A görgethető tartományon kívüli cellák valójában üresek lennének, és a görgethetőség korlátozásának csak esztétikai/praktikussági okai lennének, azért, hogy ne terelődjön el a figyelem véletlenül sem a lényegről. :)


Persze lehet, hogy csak én problémázom rajta, de engem általában zavar és a befejezettlenség érzetét kelti bennem, ha egy olyan kalkulátor akad a kezembe, aminél korlátozások nélkül lehet görgetni bárhova a képernyőt.


A kalkulátor "tudásán" nyilván nem változtat ez a korlátozás dolog, de valahogy számomra kerekebb, ha csak az látszik egy kalkulációnál, ami információt közöl.

De akkor ezt sajnos most valószínűleg nem sikerül megoldanom.

2014. márc. 11. 11:03
 10/10 Palotás Imre ***** válasza:

Ha esetleg még aktuális a kérdésed. Szerintem, amit szeretnél azt jelszavas titkosítással éred el. 2003-as verzióban az eszközök->biztonság alatt (ha még jól emlékszem), 2007 óta a mentés másként képernyő alján Eszközök, majd Beállítások alatt van ugyanez.


Elvileg két jelszót lehet használni, de alapjában elegendő a betekintési jelszót használni. 7-8 karaktert érdemes használni kis- és nagybetűkkel, közte számokkal.


Ha valaki nem tudja, akkor bele se tud lépni. Persze te is jól jegyezd meg, mert az életben fel nem töröd többé. Szerintem nagyon erős védelme ez a Excel és a Word fájloknak.

2014. dec. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!