Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » AMV! Milyen programmal szoktat...

AMV! Milyen programmal szoktatok amv-ket csinálni? A mondoconra szeretnék csinálni, de nem tudom hogy hogy fogjak hozzá. Valaki segítene?

Figyelt kérdés
Kuroko no basuke set szeretnék. És olyat ami videokbol van összevágva. És ezeket a videókat honnan szedik le?

2014. márc. 16. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Nem unjátok még a Son Goku Szuper Kosárlabdát Kuroko főszereplésével? Bár nekem mind egy.


Program neve: Sony Vegas. Ingyen letölthető, elég egyszerű kezelni alap szinten. Haladó szinten eléggé bele kell ásnod magad mert nem könnyű elsőre 1-1 effect.

2014. márc. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A videóhoz: keress jó minőségű raw (azaz feliratmentes!) videót torrenten, pl. tokyotoshokan.
2014. márc. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És nekem Kagami jön be, Kuroko nem xD
2014. márc. 17. 13:35
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha még a programot és a letöltési helyet sem tudod, akkor elmondom az alap szituációt.


Látom az anime már megvan. Eredetileg a lentebb leírtakat kismillió fajtára lehetne tovább osztani, de most csak nagy vonalakban írom le.


AMV 3 fő fajtája: (természetesen lehet őket ötvözni)


-Akció

-Dráma

-Playback


-Akció: Pörgős zenét kell keresni, aminek kemény az üteme. Rock-ot, vagy gyorsabb tempójú remixet/elektronikus zenét(techno, trance, dance) érdemes választani. A kategória nevéből egyértelműen a harcjeleneteket kell megkeresni az animékben. Az akció AMV-ben ritkán van történet, inkább csak a látvány. Ebbe rengeteg effektet szoktak tenni.


-Dráma: Ez nem pontos név. A dráma AMV általában egy történet köré épül. Ilyenkor kiválasztanak 1-2 szereplőt és gyakorlatilag minden epizódból vágva ki részeket, egy gyors összefoglalót csinálnak a történetükről. Általában valami ballada (beleértem a Scorpions-Wind of Change fle soft rock-ot is), vagy közepes tempójú klasszikus, netán lágyabb popzenék hatnak a legjobban.


-Playback: Magától értetődik. Bármilyen zene tökéletes hozzá, a lényeg, hogy a karakterek szájmozgására kell figyelni, és gyakorlatilag egy klipet csinálsz.


Folyamat: Először a műfajt kell eldöntened ebből a 3-ból. Személyes tippem, ha akciót akarsz, akkor valami 3/4-es tört ritmusú (Prodigy számoknak is ez az alapüteme) zene, aminél például a pörgős részekre bekerülhetnek az Aominés harcok és minden 4. dobütésre egy kosár. Ha drámát akarsz, akkor olyan jeleneteket érdemes, amikor az egyébként is drámai monológok jelennek meg az animében. A playback-et rád bízom, az zene függő. El kell döntened (ez a leghosszabb része), hogy melyik jeleneteket használod fel. Most már van jó pár epizódja, ki kell keresned rengeted pár másodperces jelenetet, és elrendezgetned fejben. Letölteni felirat nélküli ("RAW") verziókat kell, és abból simán kivagdosni. Az már egyéni, hogy ki mit használ. A kérdésedből ítélve még kezdő vagy, így csak önmagában a Sony Vegas-t ajánlom. Majd ha profibb leszel, akkor érdemes lesz több programot használni. Én a VirtualDubbal szoktam kivagdosni, a Sony Vegassal összerakni szoktam. Az átvezetéseket, effekteket pedig Sony Vegassal és After Effecttel közösen.


Remélem tudtam neked segíteni valamennyit.

2014. márc. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Woahh, isten vagy! Köszönöm!!! (és igen, sosem csináltam még AMVt)
2014. márc. 19. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!