Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A trójai faló nevű vírust...

A trójai faló nevű vírust melyik csoportba soroljuk ezek közül? :

Figyelt kérdés

Terjedésük szerint:


Boot vírusok

Alkalmazásvírusok

Makrovírusok

Férgek

Károkozás szerint:


Rosszindulatú vírusok

Ártalmatlan vírusok



2014. márc. 22. 18:07
 1/2 tabaki ***** válasza:

Szerintem a trójai faló maga nem is vírus, hanem olyan programok összefoglaló neve, amelyek valamilyen előtérben megmutatkozó, a felhasználó számára kívánatos funkciójukon túl a háttérben vírust telepítenek a gépedre. Az utóbbi meg több féle is lehet. Ettől függetlenül feltételezem, hogy talán az alkalmazásvírusok csoportjára gondolt, aki a kérdést neked föltette (merthogy egyik lehetőségként azt is teheti, hogy maga a program pusztíthat a gépeden, miközben valami hasznosnak látszó tevékenységgel téveszt meg).

Károkozás szerint meg megint nem egyértelmű. Általában rosszindulatú vírusok telepítésére használnak ilyesmit, de elvi akadálya nincs, hogy csak valami ártatlan viccet csináljon.

2014. márc. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszi a gyors választ. ezt a kérdést én tettem meg magamnak, mivel nekem ez egy Microsoft PowerPoint 2007-es bemutatóhoz szükséges a suliba mert a vírusokról írok és nem tudtam eldönteni hogy csináljak a trójainak 1 külön diát vagy csak elég ha beírom valamelyikhez a fajták közül.

még egyszer köszi a választ.

2014. márc. 23. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!