Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom excelben olyan...

Hogyan tudom excelben olyan táblázatot készíteni. Amiben több érték található?

Figyelt kérdés

Hogyan tudok excelben olyan táblázatot készíteni. Amiben több érték található és ha bármelyikre kattintok. Akkor egy automatikus számítást hajt végre, például egy osztást vagy kivonást.

Például van egy olyan táblázat amiben az A1-es cellától a H7-es celláig számok vannak. És ha én ebben a táblázatban bármelyikre rákattintok. Akkor elvégez egy addott számítást. Mondjuk egy kivonást vagy osztást az általam megadott cellába. Tegyük fel az L10-be.

Remélem érteni fogjátok mire gondolok.

Előre is köszi a választ



2014. márc. 22. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Függvény


pl be írod A-ba hogy 15 B-be 20 C-be pedig ezt: =SZUM(A1+B1), ha pl A2-be és B2-be is vanm szám és azt is összeakarod adni , és nem akarod újra beírni a függvényt(h =SZUM(A2+B2)), akkor jelöld ki a C1-et, ekkor , oda viszed a jobb alsó sarkába, míg megjelenik egy kereszt és lehúzod C2-ig (úgy , hogy az egeret nem engeded el)

2014. márc. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
UI.:De ez pl csak a összeadás volt , de ezt egyébként nem muszáj függvénnyel lehet úgy is , hogy C1-be : =A1+B2 (A + helyett szerepelhet -, / vagy * is)
2014. márc. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem erre gondoltam. Nem jól fogalmaztam meg a kérdést.

Arra gondoltam hogy van egy excel táblázat.

Mondjuk ez.


[link]


És én ha a fenti táblázaton belül bármelyikre rákattintok. Legyen az a B5-s vagy az E4-es. Szóval bármelyik szám a táblázaton belül. Akkor azzal a számmal elvégez egy osztást. De a B2-től az F6-ig bármelyikre kattintok azzal elvégez egy 2-vel való osztás. Szóval egy ilyen interaktív, vagy dinamikus vagy nem tudom milyen táblázatnak nevezzem.


Bocs ha érthetetlenül fogalmazok. De még én magam se tudom hogy mi a neve. :D


Az a lényeg, hogy a táblázaton belül bárhova kattontok az egérrel tegyük fel a fenti táblázat mintájára a B2-től az F6-ig akkor azzal elvégez egy számítást.


Remélem érthető amit írtam. :D

2014. márc. 22. 19:08
 4/4 anonim ***** válasza:
Sehogy.
2014. márc. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!