Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ti hogyan alakítjátok a...

Ti hogyan alakítjátok a partíciót Ubuntun? 500Gb os merevlemez esetén?

Figyelt kérdés
4 giga ramom miatt 4 giga swap-et gondoltam. /-nak gondoltam úgy 10 gigát, és a maradék meg a /home-nak. Ez így helyes?

2014. márc. 26. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:

4GB SWAP

20GB / (/tmp miatt, zavaró ha elfogy a hely miközben pl. egy DL DVD -t írok, vagy épp nagyméretű tömörített mappával dolgozom)

10GB /home (1 felhasználásnak bőven elég)

maradék /egyeb (ide kerülnek a nagyméretű dokumentumok)


/var és /bin -t is külön lehet tenni.

2014. márc. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
bocsi, nem /bin hanem /usr -t :-)
2014. márc. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem most így van, hasonló méretű lemezen:

2GB RAM-hoz 2GB swap

32GB \ (bőven sok, de inkább nagyobbra hagytam anno)

A maradék fele \home

másik fele külön partíció NTFS-re formázva, mert néha XP-hez kell nyúlni, és ott vannak a közös cuccok.

2014. márc. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem \ hanem /

Most nem otthon vagyok, és néha már keverem. :))

2014. márc. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És az baj ha csak swap-et, és /-et csinálok, így kihagyva a /home-ot?
2014. márc. 26. 18:08
 6/7 kovpet ***** válasza:
Legyen egy rootfs, ami mondjuk 10-20GB. A többi meg legyen LVM-en, akkor variálhatsz később is. Esetlet a swap is lehet az LVM-en kívül, nem tudom, LV-n lévő swapre lehet-e hibernálni.
2014. márc. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanekkor hdd van :)


swap: 4200 mb, mert a 4 gb nem lesz pont annyi, mint a memória. 3919 mb ram és 3813 mb a swap nekem, ha 4 gb-ot adok meg. Végülis nem baj, de sosem lehet tudni.


/: 25 - 30 gb. Gondolok arra, hogy hátha játszani szeretnék vagy később mellé telepíteni egy másik pingvint.


/home nekem nem kell. Ez arra jó, hogy újratelepítés esetén megmaradjanak a beállításaid. De ha másik rendszert vagy másik felüleletet teszek fel legközelebb, akkor nem sokra megyek vele, csak a helyet foglalja.


/Data -t szoktam a fennmaradó helynek adni. Telepítés után pedig engedélyezem, hogy ne csak a rendszergazda írhasson rá.

2014. márc. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!