Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit jelent pontosan ez a...

Mateo18 kérdése:

Mit jelent pontosan ez a bejelentés hogy megszűnik a windows xp támogatás?

Figyelt kérdés
mindenki azt mondja hogy már nem lehet semmit letölteni a neten ami megy xp-n ami most fent van programok játékok azt majd nem lehet letölteni csak win7 vagy ujabbal és az xp nem használható,ezért mindenki tölti le és teszi fel a win7-et,most ebből mi igaz,mert én nem tudtam kivenni pontosan amit a neten írtak csak hogy nem lehet letölteni automatikus frissítéseket.jó de eddig se töltöttem le :) akkor most mi változik? köszönöm

2014. márc. 27. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
Nem lehet letölteni, mert nem lesznek már frissítések. Ha Te nem is töltötted le magadtól, a WinXp magától megcsinálta, de most már nem fogja.
2014. márc. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem változik, csak az XP ezután feltárt biztonsági hibáit már nem fogják kijavítani, de ez láthatóan téged nem zavar (mondjuk engem zavarna...). Még jópár évig lesznek programok amik futnak rajta, de az is igaz, hogy újakat már nem nagyon fognak rá fejleszteni. Szóval a géped mostani állapotában akármeddig működőképes lesz, de egyre kevesebb új cucot tudsz majd feltenni rá.
2014. márc. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az idő eldönti,hogy mikor fog ez gondot okozni neked. Lehet előbb megy tönkre valami a gépedben,ami miatt már nem lesz érdemes xp-ben gondolkodni,mert azért egy új gépet 4GB-nál kevesebbel nem nagyon érdemes megvenni,annak meg már 64bit kell..
2014. márc. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 P.O.C. ***** válasza:
100%

Ezt kb. már minden nap megkérdik itt. Használjuk már azt a nyüves keresőt!!!


A támogatás lejárása csak azt jelenti, hogy nem lesznek elérhetők hozzá frissítések a Windows Update -en. De a felhasználók kétharmada eddig sem használta ezt a szolgáltatást és mégis megvolt nélküle.

Mivel nem lesz támogatás, így a szoftvergyártók elfordulnak tőle. Nem tekintik tesztalapnak, mert ha valami hiba merül fel azt már nem fogja a Microsoft kijavítani, ami megnehezíti a dolgukat. De még ez a folyamat több év lesz, addig biztonságosan használhatod, lesz még rá mindenféle szoftver, vírusirtó is.


Gyakorlatilag ugyan arra a sorsra fog jutni, mint a Windows 98 SE, ami ugyan olyan népszerű volt, mint most az XP. Ennek 2007-ben járt le a támogatása és már nem használja senki, nincsenek rá szoftverek. Pár elavultabb gyártó soron vagy könyvelőirodában fordul csak elő.

2014. márc. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tabaki ***** válasza:
100%

Az a "mindenki" valami nagyon tökkelütött illető lehet. Hogyan képzeli? Varázsütésre vagy a Microsoft füttyentésére fognak eltűnni az XP-s programok a millió oldalról? És mér' pont az XP? Egyéb régi Windows-verzióra vagy akár DOS-ra annyi programot tölthetsz le, amennyit csak akarsz, de az ikszpére kimondták a nagy átkot, mi?

Csak dicsérhetem, hogy végül inkább emberszabásúakhoz fordultál a kérdéseddel. Nem történt semmi különös, egy régi operációs rendszer további fejlesztését abbahagyták, ahogyan az szokás. Az XP-t még egy jó darabig használhatod, ugyanúgy, ahogyan mondjuk Windows 3.1-et is használhatnál, ha ez a volna a fúród. Legfeljebb egyre kevesebb új program számol vele, és néhány év múlva már senki sem tartja fontosnak. Te sem.

2014. márc. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát igen elég hülyék errefelé az emberek kapásból 6 embert tudnék mondani aki egyből váltott win7-re ''mert az xp már használhatatlan'' :) én nem szeretnék váltani az xp a lejobb legegyszerűbb rendszer szerintem a win7 bonyolult és sok játék nem is fut rajta, az automatikus frissítéseket én mindig kikapcsoltam és semmi gondom nem volt . Köszönöm a válaszokat ! (már majdnem váltottam én is ) :D
2014. márc. 29. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!