Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tablet ingyenes letölthető...

Tablet ingyenes letölthető játékokkal kapcsolatos kérdés! Csak engem zavar?

Figyelt kérdés

Csak engem zavar...

, hogy tabletre ún. ingyenes játékokat úgy tölthetek le,ha beleegyezek: hozzáfér az emailcímemhez az adataimmal, rezgőre állítja a telefont, vagy háttérképet ad hozzá, vagy törli/módosítja önkényesen az SD kártyám?

Hát normális ez? Ti így is letöltitek? Vagy én értem félre és mást jelentenek ezek a hozzáférések?

Mert nekem úgy jön le, mintha így nyomon követhetők lehetnénk és totálisan kiadnánk magunkat.



#játék #tablet #adataink kiszolgáltatása önként
2014. márc. 27. 12:42
 1/5 Tengor ***** válasza:
Nincs ingyen ebéd. Vagy elfogadod v. nem kell játszani. A Google azért dolgozik azon, hogy ne szabadulhassanak el olyan programok, amik kártékonyak lennének, persze az ő rendszerük sem hibátlan.
2014. márc. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Így van. Senki nem készít el egy programot csak azért, hogy emberek jól szórakozzanak. Mindenért fizetni kell. Van amiért nem pénzzel, hanem idővel (pl reklámokat kell nézegetned) vagy a személyes adataiddal (regisztrálni kell valamilyen formában). Semmi sincs ingyen. Amikor elfogadod a feltételeket mielőtt telepíted a játékot ezt mind vállalod...
2014. márc. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

te ingyen játszhatsz, ezért cserébe ő reklámokat nyomhat a képedbe, vagy hozzáférhet személyes adatokhoz, pl. email cím, amire fizetett hirdetéseket küldhet, mert valahol a játék felhasználási feltételeiben ezt is rögzíti...

Vagy fizetős játékot használsz, ami reklám mentes, és nem kéri el a személyes dolgokat, vagy ingyenest, és elviseled.

(Amúgy nekem tábla gépem van csak, azon sudoku -n kívül nem igen játszok mással, szóval ilyen veszély nem fenyeget)

2014. márc. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak engem zavar, hogy egyes szolgáltatásokat, termékeket "ingyenesként" reklámoznak, holott csak bele van kalkulálva, hogy ezzel kapcsolatosan valamiért fizetned is kell annyit, hogy abban már az "ingyenes" rész is benne legyen?


Pld McDonald's-nál jobb helyeken "ingyen" van a ketchup, meg a WC. Monduk Magyarországon nem, mert akkor az emberek csak ketchupért és hugyozni járnának be, mondván, most ezzel mi a baj, hiszen ingyen van, nem?

2014. márc. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

..."te ingyen játszhatsz, ezért cserébe ő reklámokat nyomhat a képedbe, vagy hozzáférhet személyes adatokhoz, pl. email cím, amire fizetett hirdetéseket küldhet..."


A reklám cserébe nem baj. Persze, hogy valamit kér érte (noha ingyenes, rendben: ez az ár)

Az zavar, ha arra kötelez, hogy az adataimhoz, jelszavaimhoz, tárhelyemhez, kapcsolat- és híváslistámhoz hozzáfér, mert ez nem korrekt. Nincs az a játék amiért én megadom ismeretlennek a jelszavam, emailemben esetleg bizalmas infókat... a kéretlen levél spam, és nem tudhatom, milyen vírust küld a gépemre. Szerintem ne legyünk ennyire naivak. Akkor inkább nem kell a játék.

Ha azt mondja: én reklámot küldhetek neked cserébe a játékért, akkor megegyeztünk, legfeljebb nem nyitom meg. De hogy azt közli, rendelkezik az adataimmal,azt már nem!

2014. márc. 28. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!