Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha bármi aggaszt, legyen az ő...

Ha bármi aggaszt, legyen az ő családjával kapcsolatos, legyen a baráti körrel kapcsolatos, mindig elmondom neki, hogy mi az ami zavar. Mi tegyek, hogy ne beszéljek annyit a férjemnek?

Figyelt kérdés

Az én családomról nincs mit mondjak mert azt megmondom nekik egyből és vitatkozom velük, de anyósomékkal pl.nem vitakozhatok.

Ő nem ilyen típúsu, nem mondja el ha vmi zavarja, az viszont sokszor zavarja ha én csak mondok éd mondok, sokszor nem mond semmit. Engem ez zavar, ezért sokszor ismétlem is magam. Nincs más kivel megbeszéljem. A barátaim, testvéreim, nem a városban élnek. Beszédesebb típus vagyok, nem bírok hallgatni, ha megfogadom, hogy nem beszélek annyit, egy idő után úgysem sikerül. Mit csináljak? Változhatok talán?


2008. aug. 1. 14:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább jó, hogy ilyen vagy, és nem kell változnod! Alap, hogy egy házasságban meg kell beszélni a problémákat is. Attól, hogy ő nem túl beszédes, te csak beszélj. Ha meg konkrétan nem szeret beszélgetni veled, az már régen rossz.
2008. aug. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jól csinálod, csak egy kicsit változtass:

- először is, nézd meg, nem túl fáradt-e? Vagy, ha közben kiderül, állj le.

- gondold meg, hogy FONTOS-E az adott probléma? Ha nem, inkább csak 2 szót szólj róla. Majd kérdez, ha érdekli.

- végül: MINDENKÉPPEN kérd meg, beszéljen ő is többet a problémáiról. Nem jó, ha csak gyűjti.

2008. aug. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!