Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Windows 8.1-hez kell valami...

A Windows 8.1-hez kell valami különleges beállítás a BIOS-ban, ami a korábbi Windows-oknál nem volt szükséges?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert picit instabil a rendszer. Cégen keresztül hozzá tudok jutni, termékkulccsal. Tehát EREDETI. Szóval. A baj, hogy berreg a hang, akadozik, szaggat a videó, ilyesmi. Restart után megint jó. De ha megy a gép 24 órát, akkor megint megőrül, pedig 7-essel sosem volt kikapcsolva és a hanggal sem volt gubanc soha. Olvasgattam fórumokat, rátaláltam olyanra, hogy a gyors rendszerindítást ki kell kapcsolni régebbi alaplapok esetében. Van esetleg még valami, amit be kell állítani akár rendszerben, akár BIOS-ban? Mi a tapasztalatotok?

Az alaplapom 3 éves, már grafikus felületű a BIOS, Pentium 3,00 GHz proci, 4 GB RAM, tehát marha jó kis gépem van. Köszönöm!



2014. márc. 28. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csak pusztán driver probléma.

A hanggal én is sokat küzdöttem mire be tudtam lőni Win8 ra, mert amit eddig Win7 hez használtam nem volt a legmegfelelőbb. Nem hinném, hogy a Biost-t érdemes piszkálni.

De hátha lesz még aki másképp gondolja.

2014. márc. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Helló, köszi a választ. Driver Magician-t használok driver frissítésekhez. Évek óta boldogít ez a kis progi, még sosem szedett le rosszat. Realtek HD Audio R2.73-at szed le a gépemhez. Nem tudom mi mással működhetne a gépem. Kipróbáltam az IO Bit Driver Update-ert is, az a progi is ezt tanácsolta. Úgyhogy nem tudom. :D
2014. márc. 28. 14:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is Realtek HD -t használok. Több verziót kipróbáltam mire ráakadtam az "igazira". :)

Sajnos időközben, (más okok miatt) visszatértem a Win 7 hez, így nem tudom megmondani melyik változat volta jó.

2014. márc. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 csacsi2 ***** válasza:

Driver frissítéshez NE használj programot! könnyen hibás drivert talál és telepít! Nézz utána az eszközöknek megfelelően a hivatalos weboldalon, majd kézzel telepítsd!

Annak ellenére mondom ,hogy Az "IoBit Driver Booster" -ét jónak tartom.

Aida64 -el lekérdezed a gépben az eszközöket és meglátogatod a honlapot ahonnan letöltöd.


Az automatikus frissítéseket is hanyagold szerintem, én legalább is (nem véletlenül) azon az állásponton vagyok, hogy NE tegyen semmit a gépem a tudtom és beleegyezésem nélkül!

Megéri azt a kis fáradtságot, hogy utánanéz az ember időszakosan a frissítéseknek hamár időközönként a karbantartásra is kell időt szakítani!

Ha a Neten akad a hang/video akkor az inkább a böngésző és bővítményeinek a hibája, ha merevlemezről való lejátszás akkor a lejátszó és kodekek hibája elsősorban, de lehet hibásan telepített driver, registry szemét, fájlszemét vagy fájlrendszer hiba.


Hibafeltáráshoz érdemes megnézni az eseménynaplót, az erőforrásokat (memória,processzor-használat). Régebbi gépeken a hardveres gyorsítás lehet hibás érdemes kikapcsolni, az elfogyó erőforrások pedig a megjelenítési beállítások (áttetszőség,animálás,skin-ek...), sok felesleges folyamat eredménye lehet.

Bios nem lehet akadálya a videók lejátszásának, csak akkor érdemes állítani, ha eszköz lett cserélve a gépben.

2014. márc. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat, hasznosak. :)
2014. márc. 28. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!