Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Erre a gépre melyik lenne a...

Erre a gépre melyik lenne a legmegfelelőbb virtuális számítógép program?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem, hogy melyikkel futna a legjobban a virtuális rendszer. Csak nosztalgiázásra kéne, semmi komolyabbra (max. egy pár perc internetre). Komolyabb rendszert sem akarok futtatni, csak az XP-t és az annál régebbi Windows-okat (95-ig bezárólag). De a lényeg, amin futtatni szeretném a virtuális gépet:

Windows 8.1

Intel 2955U (két magos, 1.4 GHz-es processzor, a feladatkezelő szerint a virtualizálás engedélyezve van)

2 GB RAM (ha nem futtatok semmit, akkor mindig van 1 GB szabadon, tehát maximum annyit tudok ráengedni, de szerintem ennyire csak az XP-nél lesz szükség)

Intel HD integrált videókártya (arra csak elég, hogy 32 mb videót ráengedjek a rendszerre)

1366*768 felbontású kijelző

Bár szerintem nem lényeges, de ez egy laptop.


2014. márc. 31. 15:30
 1/8 A kérdező kommentje:
Amit még nem írtam: A Windows 8.1 64 bites.
2014. márc. 31. 15:45
 2/8 anonim ***** válasza:

"a feladatkezelő szerint a virtualizálás engedélyezve van"

Ez a lényeg.

Ezen túl szinte mindegy. Általában ezeket használják a legtöbben:

1. VMware Player

2. VirtualBox

3. Virtual PC

De van még egy pár.

2014. márc. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tehát laggolni nem fog? A tervem az, hogy talán egy Win95-tel kezdek, hogy gyorsan felmenjen, aztán megpróbálok egy XP-t, minimum SP2-eset. Kap 1 GB ramot, 32 mb videót és szerintem processzorból elég lesz neki ~80%.
2014. márc. 31. 16:17
 4/8 anonim ***** válasza:

Hogy laggolni fog-e, az attól függ, hogy mennyire telheled a gépet, akár a vendég oprendszerben, akár a valósban. Azt tudnod kell, hogy egy virtuális gépen futó rendszer kicsit mindig jobban terheli a valós gépet, mintha natívan futna.


De így ránézésre nem lesz vele gond. :)

2014. márc. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha odaadod a virtuális gépnek az összes szabad memóriád abban nem sok örömed lesz.

512nél többet ne adj neki.

2014. márc. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is inkább az 512MB-ot javaslom. SP2-nek elég lesz.
2014. márc. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Megpróbálom majd 512 MB-tal is. Egyenlőre 768-at adtam neki. De most azon gondolkodom, hogy miért történt ez: Ugye először is egy iso-t kellett keresnem. Előkerestem a régi SP2-es telepítő CD-t, Alcohol 120-al csináltam iso-t belőle. Rendben. Virtuálisan bebootoltam a CD-ről. Töltött a telepítő, be sem töltött teljesen, még meg sem kérdezte, hogy mit akarok csinálni, máris kékhalált kapott a gazda op.rendszer (A Win8.1.) Eddig semmi baja nem volt... Ja, és virtualbox-al próbálkoztam. Van valakinek ötlete ezzel kapcsolatban?
2014. márc. 31. 18:43
 8/8 A kérdező kommentje:
Másodjára sikerült feltenni. Nem is megy olyan rosszul. Az internetet pedig Google Chrome-al oldottam meg, a biztonság kedvéért állandó inkognito módban böngészek.
2014. ápr. 1. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!