Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Számítógépem nem ismeri fel...

A Számítógépem nem ismeri fel a Windows XP-t. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Windows 8.1 operációs rendszer van a számítógépemen, és ez mellett volt még a Windows 7 is. A Windows 7-t letöröltem és helyette XP-t telepítettem fel.

A problémám az, hogy a számítógépem bekapcsoláskor egyből a Windows 8-t bootolja, és nem tudom kiválasztani az XP-t. Mit kell beállítanom, hogy megfelelően működjön?


2014. ápr. 1. 19:58
 1/2 csacsi2 ***** válasza:

Mert nem települt fel normálisan. Felfele kell telepíteni, mivel az xp még nem ismeri a Win8 -at így konfigurálni sem tudja (boot.ini)!

[link]

windows 8 -ban dual boot -ot kell beállítani hogy indításkor megjelenjen a rendszerválasztó menü.

Én ennyit tudok mondani, valakinek valami megoldása van hogy hogyan telepítsünk visszafelé, ne tartsa magában, nem egyedüli az eset és mivel nem sokan használnak új gépen régi oprendszert, így a válaszok is elmaradnak!


próbát megér ha a win 8 gyökérkönyvtárába bemásolod az xp -ről a következő fájlokat ntldr, ntdetect.com és a boot.ini


Írd meg hogy sikerült-e így mert ilyet nem csináltam még!

2014. ápr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 spaceship ***** válasza:

Probáld ki az EasyBcd programot

Ilyet konkrétan én se csináltam de Xp alol evvel a programmal szerkesztettem a tönkrement vista boot managerét.

egy probát szerintem meg ér elméletileg a program képes arra hogy új bejegyzéseket adjon a boot menu-hőz

írd meg hogy sikerült e én is kiváncsi vagyok.

2014. ápr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!