Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Acces legkisebb érték megadása?

Acces legkisebb érték megadása?

Figyelt kérdés
A feladatban a legkisebb forgalmú ügyfelet kell megtalálnom, és csak azt az egy adatot kellene megjelenítenem. Mivel kb. 1 órát szenteltünk ennek a remek programnak, és még nem ismertem ki teljesen, ezért egy Acces zseni elárulhatná a helyes megfejtést. :) Előre is köszönöm!

2014. ápr. 1. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Táblák ismeretének hiányában nehéz lesz, de általános megoldás az, hogy ha már le tudod kérdezni azt, hogy az eredményben ott van az ügyfél és a forgalma, akkor állíts be rendezést forgalom szerint, és állítsd be hogy csak az első sort adja vissza a lekérdezés az eredményből.


Másik megoldás a MIN() függvény megfelelő használata a lekérdezésben.

2014. ápr. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szupi, a min, max függvények mennek. A lekérdezésekkel sincs gond. Viszont azzal már gond van, hogy hogy tudnám megadni, hogy csak az első sor látszódjon? Odáig én is eljutottam, hogy a min függvényt kellene használnom, csak azt a gordiuszi csomót nem tudtam megoldani, hogy hogy látszódjon csak a legkisebb érték!
2014. ápr. 1. 23:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Jó, kigugliztam, szóval MS SQL-ben az első X sorra való szűkítést a "TOP X"-el lehet megadni, közvetlenül a "SELECT" kulcsszó után, pl:

[link]

:)

2014. ápr. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, de végül a csúcsérték mező használatával pikk-pakk megoldódott a gondom :)
2014. ápr. 2. 07:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!