Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » "Előfordulhat, hogy szoftverha...

"Előfordulhat, hogy szoftverhamisítás áldozatává vált. "?

Figyelt kérdés

A Windows XP-m sajnos nem valószínű, hogy jogtiszta.

Mentségemre legyen, hogy ezzel együtt vettem -használtan- a gépet. Minden Microsoftos frissítés ki van kapcsolva, ma reggelre mégis ez a felirat fogadott, -fekete asztali háttérrel.

Tudom, hogy megszűnik az XP támogatása, de szeretném megtartani, mert ez a "koros" gép már a Win7-et sem vinné. Nekem viszont megfelel böngészésre, e-mailezésre, egyéb hivatalos ügyek intézésére.

El tudom-e távolítani ezt a kellemetlen feliratot?

Egyáltalán, hogy juthatott be a gépbe, ha le van tiltva minden Microsofttal kapcsolatos frissítés?

Köszönöm az -esetleges segítő szándékú- javaslatokat!


2014. ápr. 2. 11:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Hogy hogyan jutott be azt nem tudom, de keress rá a gógülben: remove windows genuine advantage notifications windows xp

pontos leírást itt nem adhatok, mert az elvileg sértené az oldal szabályzatát

2014. ápr. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Közben találtam ezt az oldalt, és segített, eltűnt a figyelmeztetés!

[link]

2014. ápr. 2. 17:11
 3/4 anonim válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=8ynWjHF8Jhg

Nekem ez segített az xp-m aktiválásában!

2014. jún. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy telepitéskor még aktiválva volt a automatikus frissités, nekem is volt igy a gépem (az enyém is még XP), és kikapcsoltam az automatikus frissitéseket. Azután a Start menüben rákattintottam a "Keresés" menüpontra, azután ott volt a felbukkanó ablakban, hogy "Mit keres?", és ezután rákattintottam a "Fájlt vagy mappát" menüpontra, kiválasztottam keresés helyének a "Helyi merevlemezek (C:)" lehetőséget, majd a "További beállitások" menün belül bepipáltam a "Keresés rendszermappákban", a "Keresés rejtett fájlok és mappák között", és a "Keresés almappákban" lehetőségeket, a Fájl tipusa menünél a "(Minden mappa és fájl)" lehetőséget kiválasztottam. Ezután az "Egy szó vagy kifejezés a fájlban" keresőmezőjébe beirtam ezt: wga. Megvártam, mig teljesen befejezte a gép a fájlkeresést, majd az összes fájlt, amit keresett a wga szócskára, kijelöltem és töröltem, majd a talált fájlok törlése után kiüritettem a lomtárat, és újrainditottam a gépet. Azóta egyáltalán nem jelenik meg ez a hülyeség a gépemen, és ha beállitok egy hátteret, megmarad, nem jön be 1 óra múlva ismét a fekete asztali háttérkép. 2 és fél éve tűntettem el a WGA-t (Windows Genuine Advantage, ez az angol neve ennek a hülye jogtisztaság vizsgáló baromságnak) a számitógépemről! Csak az a lényeg, hogy SOHA, mégegyszer mondom, SOHA NEM szabad bekapcsolni az Automatikus frissitéseket! Habár mostanra már TELJESEN megszűnt a Windows XP tamogatása, már a Microsoft Security Essentials frissitéseket sem adják ki Windows XP-hez, de azért a biztonság kedvéért még mindig tiltva vannak a Windows frissitések a gépemen!
2017. ápr. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!