Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 10 éves gépre Win7?

10 éves gépre Win7?

Figyelt kérdés
Egy intézményben rám bízták a win7-re való átállást, csak sajnos a géppark életkora 7-10 év. Dell és Albacomp PC-k, van tapasztalatotok ilyen esetre? Én leginkább a driverektől tartok.

2014. ápr. 4. 11:16
1 2
 1/12 Tengor ***** válasza:

A gép életkora nem sok mindent határoz meg, bár lehet rá számítani, hogy 7-10 éve sem az akkor kapható legcsúcsabb gépeket vették meg. Lehetne tudni több konkrétumot a gépekről?

Már megvan a Win 7-es liszensz? Linux nem jöhet szóba?

2014. ápr. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Tisztaszoftver program van, szóval legális minden. A jellemző: 1.8 GHZ P4 + 512 RAM, 160 gigás vinyók.


Linux sajna nem jöhet szóba :(

2014. ápr. 4. 11:22
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát, ezekre, ha fel is megy a win 7, érdemben dolgozni nem fognak tudni rajta. Miért nem jöhet szóba a linux?
2014. ápr. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Emberek ***** válasza:
Hat ez edeskeves. Meg egyag, es meg 4-szer ennyi RAM megoldana a problemat
2014. ápr. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Emberek ***** válasza:
*meg egy mag
2014. ápr. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az ilyen OEM gépeknél általában nincs gond a driverekkel. Épp azért vannak a windowsban beépített driverek, hogy az ilyen tömeges telepítésnél a rendszergazdáknak ne kelljen kínlódni.


Fogj egy ilyen gépet, tedd fel rá, nézd meg mit tud. Jó lassú lesz, de driver probléma nem valószínű. Esetleg a videokártyával lehet gond, bár azzal sem feltétlen. Nekem a múltkor egy vacak, ezer éves Intel GMA IGP-n még az aero is ment.

2014. ápr. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#4. válaszoló: a minimális rendszerkövetelmények értelmében nincs szükség két magra. A jelenleg használt 1,8 GHZ elég neki, és a memóriából is elég lenne még egyszer 512 mega. És az egy másik kérdés, hogy milyen intézményről van szó? Ha mondjuk egy általános iskoláról, ahol a legnagyobb teljesítményt igénylő szoftver amit használnak a diákok az a MS Paint, akkor ki lehet próbálni a Windows 7-et azon a konfigon, ami fel van tüntetve a MS weboldalán vagy amit most leírtam. Viszont, ha pl. egy polgármesteri hivatal, akkor érdemesebb erősebb gépeket beszerezni, mert azok nagyobb teljesítményt igényelnek. És nem lenne túl szerencsés, ha ennek a kevésnek is egy j nagy részét a Windows foglalná le.
2014. ápr. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Emberek ***** válasza:

Igen tisztában vagyok azzal amit írtál kedves Bihari Balázs, de a saját tapasztalatomból kiindulva írtam amit írtam, hiszen két gépem van két

Egyik azelőtt kétmagos 3 gHz-es most 4×2,4 gHz + 2 GB RAM

Másik Pentium M 1,7 gHz + 1 GB RAM

És az előbbin egy leheletnyivel jobban fut mint egy a másikon ami éppen felette van a minimum gépigénynek

2014. ápr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én értem. Nekem is bőven felette van a gépigény, és így valóban sokkal jobb használni, viszont, ha tényleg csak mondju egy általános iskolában használják a gépet a diákok, akkor elég neki a minimum is. Hiszen ott nem futtatnak komoly programokat. Eldöcögne minimum beállítások mellett. Mindezek mellett persze érdemes beszerezeni korszerűbb gépeket.


Megj.: nekem is van egy gépemk (szerencsére már nem használom!), amin sokáig Vista-t meg Windows 7-et használtam.

2,4 GHz Intel CPU

768 MB RAM

256 VGA.


Minimumon elment. :)

2014. ápr. 6. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az középsulis XP-s gépeken még a Firefox is akad... 1 Gb ram... 80 Gb vincsi, 2-3 GHZ-s 1magos celeron procik.


Akkor ilyen gépekre akár egy általános suliba is Win7? Neröhögtess. paintot lehet elviszi, de netezni is tanulnak, a Firefox pedig már alig-alig döcög a fent említett XP-s konfigokon. A gépek nem csak elavulnak, szép lassan lassúlnak is az idő múlásával, az anyagok elöregedésével. Win7 legyen elfelejtve.

2014. ápr. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!