Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet egy már elkészített...

Hogy lehet egy már elkészített logót (fehér háttér megvan) rárakni nagyon sok képre?

Figyelt kérdés
úgy hogy a fehér háttér ne látszódjon csak maga a logo?
2014. ápr. 5. 21:48
1 2
 1/13 Tengor ***** válasza:

Első körben a fehér hátteret tedd átlátszóvá. Ezt pl Gimppel meg tudod csinálni, úgy, hogy a képet PNG-ként mented (támogatja az átlátszóságot) majd levágod a hátteret.

Ezután keresel egy vízjelező programot, amivel a logót elhelyezed a képeken csoportosan.

2014. ápr. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 tabaki ***** válasza:
Szerintem az IrfanView tudja, nézd meg a csoportos szerkesztést. Most nem tudom kipróbálni, remélem, van, aki többet is hozzátesz.
2014. ápr. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Okes koszi de hogy kell atlatszova tenni en ott elakadtam
2014. ápr. 5. 21:51
 4/13 csacsi2 ***** válasza:

Szerintem félreértések vannak.

Több különböző képnek a hátterét lecserélni nem lehet.

Egy áttetsző (előteret) lehet rátenni az összes képre.

Csoportosan viszont nem tudom hogyan, vagy csak késő van.


Szóval kell neked egy áttetsző kép amin van a logó és azt rátenni a többi képre. Egy ilyen a light image resizer ami képes csoportosan logóval ellátni (vízjel integrálása) az összes képet.

[link]


összegezve azt nem tudod megcsinálni csoportosan hogy az összes kép hátterét kivágja és lecserélje másikra amin logó van. Vízjellel szöveg vagy kép elláthatod a képeket, de az sem árt ha azonos méretüek a képek.

2014. ápr. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

[link]

ezt megtudod nekem csinálni?

2014. ápr. 5. 22:30
 6/13 csacsi2 ***** válasza:

[link]


Remélem erre gondoltál?! finomíthattam volna a szegélyeket de már késő van...

2014. ápr. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 tabaki ***** válasza:

Na, a kedvedért átjöttem Windowsba:


[link]

Tehát: Nyomsz egy B-t (csoportos konvertálás/átnevezés), a célmappát beállítod, a képeket hozzáadod. A speciális opciók legyenek bejelölve, és 'Megadni' gomb. A megjelenő ablakban 'Vízjel beszúrása', 'Opciók' gomb. A kis ablakban beállítod, hogy képeknek melyik részére kerüljön a vízjel, a szélektől milyen távolságra, az 'E kép használata vízjelként' sorba betallózod a vízjelet. Az átlátszóság eredetileg 33%, nullára állítva a vízjel látható része teljesen fedi a képet. Leokézod a vízjel-ablakot, a speciális opciók ablakában még szétnézel, hogy ne csináljon nem kívánt egyéb dolgokat is, aztán oké. Ezzel visszatértél a csoportos konvertálás ablakba, megnyomod az 'Indítás' gombot. Az IrfanView bemásolja a kiválasztott ezerhétszázhuszonnyolc fájlod vízjeles változatát a célmappába. Kész.


Irány a linux, otthon, édes otthon!

2014. ápr. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 tabaki ***** válasza:

Nem sokkal másabb, de hátha valamicskével:

[link]

[link]

2014. ápr. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 csacsi2 ***** válasza:
sokkal jobb és tudtam hogy megcsinálod! ;)
2014. ápr. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget !
2014. ápr. 6. 07:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!