Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Linux megy Windows drive-kel?

Manual88 kérdése:

A Linux megy Windows drive-kel?

Figyelt kérdés
arról van szó hogy van egy régi laptopom amin xp van de az nem sokáig jó és az újabb Windowsok nem mennek rajta ill nem célszerű fel rakni (meg driver sincs hozzá) ezért úgy gondoltam hogy Linuxot teszek rá de nem találtam Linux drivert és szeretném megtudni hogy elfogadja-e a Linux az xp drivert ha nem akk mit lehet csinálni?

2014. ápr. 8. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem mennek. Ellentetben jo az esely arra, hogy a Linux automatikusan felismeri as eszkozoket a laptopodban. Probabld ki a szamodra legmefelelobb disztrot LiveCD-vel. Kezdoknek ajanlott Linux Mint.
2014. ápr. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

kösz

tehát ha jól értem akkor a Linux automatikusan fel ismeri az eszközöket és telepíti is

és a programok mondjuk vlc, flash playre, office?

2014. ápr. 8. 17:01
 3/4 soccerway ***** válasza:
Normális esetben minden fog működni, nem kell mindennek külön külön telepíteni a driverét mint windowsban. Alapvető programok pedig lesznek rajta, így azonnal lehet is használni, ami nincs, azt meg telepíted a csomagkezelővel.
2014. ápr. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
A legtöbb hardverhez nem fog kellened drivert beszerezned. Egy-kettő egzotikushoz esetleg, de ha szabványos, akkor van rá wrapper. Javaslom a Manjarot.
2014. ápr. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!