Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok bizonyos fájlokat...

Hogyan tudok bizonyos fájlokat kiírni CD-re, DVD-re?

Figyelt kérdés
Nem nagyon értek ehhez. A lényeg, hogy vannak olyan cuccaim, amiket nem szeretnék elveszíteni, ezért gondoltam, kiírom őket CD-re vagy DVD-re. Képek, szöveges dokumentumok, word fájlok, mappák, ilyesmi, csak nem tudom, hogy hogyan kell. Igazából filmet is csak írtam ki, nagyon régen, nem is emlékszem rá, de gondolom teljesen máshogy kell. Valaki elmagyarázná, hogy csináljam? De nagyon lassan, érthetően, mint egy lassú felfogású fogyatékosnak, mert tényleg nem nagyon értek hozzá. XD

2014. ápr. 10. 07:18
 1/10 Tengor ***** válasza:
Ugyan úgy kell kiírni, mint a filmeket. Kell egy íróprogram (ImgBurn, Burn4Free), összeállítod a lemezt és megnyomod az írás gombot.
2014. ápr. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nem kell hozzá még külön progi sem ,

a gépeden lévő Win Média Player simán tud írni,

2014. ápr. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A fájlra, mappára jobb klikk -> Küldés -> CD/DVD meghajtó.

Utána megnyitod a Sajtágépben/Számítógépben azt a meghajtót, beteszel egy üres, írható lemezt. És valahol ott kell CD írást nyomni.

Réges-régen legelőször én így írtam. Gagyi, de talán a legegyszerűbb, mivel semmit sem kell hozzá telepíteni a windowson kívül...

2014. ápr. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azt azért megjegyezném, hogy ez a "kimentem CD-re, DVD-re, hogy később is meglegyen" gondolat nagyon jó, csak sajnos nem igazán működik.

5-10 év után ezek a lemezek teljesen olvashatatlanok lesznek és elveszik róluk minden adat, ami mondjuk családi fotóknál, amit tényleg ritkán vesz elő az ember egészen kellemetlen meglepetés is lehet.

Ha mégis DVD-re szeretnéd kimenteni ezeket a dolgokat, azt javaslom 2-3 évente másold át őket újra.

Ellenben én inkább valamilyen felhő szolgáltatásban tárolnám az ilyen dolgaimat, az tartósabbnak ígérkezik.

2014. ápr. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"felhő szolgáltatásban"


tré vagyok, de ez mit takar? :D


köszönöm az eddigi válaszokat.

2014. ápr. 10. 13:03
 6/10 Tengor ***** válasza:
Az on-line adattárolás forma. Az adat nem nálad, hanem egy szolgáltató szerverparkjában v. szerverparkjaiban tárolódik.
2014. ápr. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
pl dropbox?
2014. ápr. 10. 13:28
 8/10 Tengor ***** válasza:
Igen. Vagy a Google Docs v. a Sky Drive és az Ubuntu One is ilyen volt :(
2014. ápr. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
és szerinted / szerintetek melyik a legjobb? melyiket ajánlanátok? tényleg félek attól, hogy elvesznek ezek a cuccok. :D
2014. ápr. 10. 13:44
 10/10 Tengor ***** válasza:

Hogy melyik a jobb nem tudom.

Én a Dropboxot használom elsődleges tárolóként. Szerintem nagyon jó kliensei vannak minden oprendszerre (Android, Linux, Win).

A Google Drive-ot inkább akkor használom, ha a olyan a doksi, amit online is akarok / akarunk szerkeszteni. 1-2 évvel ezelőtt a Drive (akkor még docs) még nem támogatta a linuxot (ekkor tértem át Dropboxra).

A SkyDrive-al nincs tapasztalatom.

2014. ápr. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!