Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudtok mondani olyan programot...

Tudtok mondani olyan programot amely kepes kiszamitani, hogy mennyi anyagra van szuksegem? (bovebben lent)

Figyelt kérdés

Pontosabban pl ha veszek mondjuk 50 meter butor szovetet vagy akarmit aminek a szellesege 1,60 cm es en ki kell vagjak kulombozo meretu darabokat belole pl: 30cm x 60cm; 56cm x 78cm; 15darab 40cm x 45cm stb..tehat melyik az a program/ programok melyekkel ki tudom szamolni, hogy hany meter szovetre van nekem szuksegem (1,60 szel) ha ezeket a darabokat ki akarom vagni belole? Korzovel ceruzaval meg 1:10-es vonalzoval szoktam kiszamolni de ez a modszer sok idod vesz igenybe, van mikor tobb orat is



-1.60cm-

|----------------------| Hogy meg erthetobb legyek

| | a bal oldai kep a szovetet illusztralja

| || | kiteritve, adott 50 meter szovet aminek

| |50M a szelessege 1.60cm..ebbol en ki kell

| | | hozzak:

| | 30cm x 60cm; 56cm x 78cm; 15darab 40cm x 45cm

| | tehat egy olyasmi program kene ahova csak

| | beirom az adatokat es a program berajzolja

| | es kiszamolja, hogy hany meter szovetre van szuksegem.

| |

| | A valaszokat koszonom elore is es bocsanat az ekezetek

| | hianyossaga miatt :)

| |

| |

| |

| |

| |

| |

| |

| |

------------------------



#tervezőprogram #meret szamitas
2014. ápr. 16. 19:35
 1/4 A kérdező kommentje:
uuuu...lent osszemosodtak a vonalak..mikor irtam nem igy nezett ki..bocsi remelem nem annyira zavaro
2014. ápr. 16. 19:39
 2/4 anonim ***** válasza:

Esküszöm nem cinkelésből mondom, de 4.-ik osztály ......geometria.

A különböző felületeket összeadod, és ráhagyásként, rászámolsz úgy 20-30 %-ot és annyi.


Ez nem program függő !

Egy komoly program sem fogja kiszámítani helyetted .

2014. ápr. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem! ferre erted, valoszinuleg azert mert tul egyszeru peldat adtam..En pontosan ki tudom szamolni papiron..de egy ilyen szamitasnal en kb 50-60 darab kulombozo meretu darabokat kell berajzoljak..es pontos adatok kellenek, nem megy az hogy osszeadom s kivonom s rahagyok. (es szazalek szamitast is kernek)
2014. ápr. 16. 20:20
 4/4 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 17. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!