Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Dosboxot, hogy kell használni?...

Dosboxot, hogy kell használni? Van nála egyszerűbb program, amivel nulla tudással eltudod indítani a játékot?

Figyelt kérdés

Néztem jó pár Dosboxos vidit,de mindegyiknél letöltött játékkal mutatják be a használatát,de nekem eredeti van és jó lenne,ha az eredetivel tudnám elindítani.Kipróbáltam a Dosshellt is,de nem indul vele a játék,pedig mindent végigpróbáltam a választási lehetőségek közül

[link]

Amúgy nem tudom,hogy ez fontos-e,de amikor a CD-t berakom,akkor ezt írja ki

[link]



2014. ápr. 17. 16:47
 1/2 CspCsj ***** válasza:

Csatlakoztasd/mount-old a DVD-meghajtódat:

mount f d:\ -t cdrom

("F" lesz a dosbox-ban a jele, a windows "D"-nek látja, ezt írd át ahogy nálad szerepel, a "-t" a típusát adja meg)

Ha nem akarod minden indításnál beírni, akkor a konfigurációs fájl legvégére is szúrd be.


Ajánlott még a gépen is egy mappát csatlakoztatni a telepítések miatt (nálam ez a D:\DOSGAMES mappa)

mount c d:\dosgames

(így "C"-ként lesz látható a D:\DOSGAMES tartalma)


Volkov Commander szintén ajánlott DOS alá (nálam a DOSGAMES mappába lett kicsomagolva így DOS alatt a C-n könnyű indítani: vc\vc): [link]


Na legyen itt egyben is a konfigurációs fájlom vége:

[autoexec]

mount f d:\ -t cdrom

mount c d:\dosgames

c:

vc\vc.exe

2014. ápr. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 CspCsj ***** válasza:

Na csak sikerült elírnom az első mount-nál (nálam "E" a DVD, nem "D"):

mount f e:\ -t cdrom

2014. ápr. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!