Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ki tudna ajánlani nekem,...

Ki tudna ajánlani nekem, valami profiknak való,3D-s animáció, készítő programot? :D

Figyelt kérdés

2014. ápr. 20. 09:45
 1/6 tabaki ***** válasza:

Maya.

Én mondjuk maradok a Blendernél, de az nem számít professzionális eszköznek, legfeljebb a tudása alapján lehet odasorolni...

2014. ápr. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tabaki ***** válasza:
2014. ápr. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Adobe CS6
2014. ápr. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A linkelt kérdésben le van írva nagyjából minden, kivéve egy dolgot: Az erőforrásigényt.

Valamiért ezt mindig elfelejtik ennél az animáció témakörnél, pedig szerintem itt kb. meg is bukott az egész otthoni animálgatás. Persze szórakozni lehet, de hogy valami maradandót alkosson az ember az kb. reménytelen.

A példa kedvéért nekem egy i7 4770k típusú processzorom van, ami ami azért nem nevezhető gyengének, és egy HD felbontás körüli kép renderelése is eltart 3-4 percig. Abban a képben akkor még nincs semmi extra, és a HD felbontás sem egy nagy durranás manapság. Ez alapján könnyen kiszámolható hogy egy 2 perces kis animáció renderelése durván 180óra. Ez már nagyságrendileg se megengedhető és ha hozzávesszük hányszor kell újrarenderelni, javítgatni akkor még magasabb érték jön ki.

Ha már valaki vér profi modellezésben, textúrázásban és renderelésben, akkor talán valamit össze tud hozni. De a végső renderhez jó eséllyel ott is egy renderfarm kell, aminek a bérlése meg nem 2 forint.


Véleményem szerint, a "profiknak való,3D-s animáció, készítő program", meg hasonlók egy eleve elhibázott hozzáállás. Ebből így jó eséllyel semmi nem lesz. Az alapokkal kell kezdeni és időt szánni rá, tanulni. Aztán ha valami végképp nem megy akkor még mindig itt ez az oldal, vagy valamelyik szakfórum.

2014. ápr. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tabaki ***** válasza:

@11:55:

Az utolsó bekezdéseddel egyetértek, a többivel csak félig. Azon túl, hogy egy igazi megszállott apránként is kiépítheti a célnak megfelelő hardverkörnyezetet, miért kéne megijedni néhány hét renderelési időtől, mikor maga a modellezés és az animálás is több havi vagy akár évi munka? Néhány rövid próbától eltekintve az egész tevékenység elvégezhető kisebb képen, rosszabb minőségben, csak a végleges változat renderelése fogja igazán terhelni a gépet, arra meg nem kár a gépidő, ha már minden egyéb a helyén van. Továbbá: Hasznos dolog a tökéletes hardverkörnyezet, de amíg nincs meg, az alkotó sokféle egyéb módon is törekedhet az igényes munkára. A technikai egyszerűséget feledtetheti a jó ötlet, a szellemesen kitalált figurák, a mozgatás minősége, az eredeti formavilág, a hangulat megteremtése, a történet ügyes képi megfogalmazása, stb.

Mindezekkel együtt és mindezek okán nekem sem túl rokonszenves az a megközelítés, hogy a vérprofi szintű szoftvernél lejjebb már bele se fogjunk. Ha az animáció készítése a lényeg, akkor legyen az a fő, hogy meg lehessen csinálni, akármilyen programmal. Ehhez pedig elsősorban a készítőjében legyen elég spiritusz és szakértelem. Anélkül nincs az a méregdrága professzionális szoftver, amely jó animátort faragna belőle.

2014. ápr. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Maya, én is azt mondom, de az előzőknek igazuk van. Vagy készíts be pár node-ot (több gép összekötve, hogy egyszerre 2-3 processzor dolgozzon), vagy nézz utána hogy mit is takar az animácio készítés. Nem csak annyi, hogy modellezek kicsit, anyagot teszek rá, itt ott megmozgatom és kész az animáció. Minimum 2 év kell (kb napi 8-10 óranyi munkával) hogy egy elfogadható animációt készíts, nem olyan egyszerű mint ahogy a kedvenc játékodból vagy animácios filmedből látszik.

No de ha hajlandó vagy azt az időt beáldozni (2-3 év legalább) akkor nagyon király dolog ez a 3d cuccos :).

Egy odabaszós számítógép ajánlott, de az elején nem feltétel (viszont később igén)

2014. ápr. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!