Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Linux operációs rendszert...

A Linux operációs rendszert honnan lehet letölteni?

Figyelt kérdés
Az kéne először is, hogy honnan lehet letölteni, és hogy hogyan kell feltelepíteni. Nagyon nagy szükségem lenne most a jó és részletes válaszokra! Előre is köszönöm!
2014. ápr. 20. 18:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nagyon sokféle van, mindet a saját honlapjáról lehet letölteni. Kezdőnek pl. jó a Mint vagy az Ubuntu, a nevüket google-be beírva találsz letöltést is, telepítési útmutatót is.
2014. ápr. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Én az Ubuntu linux-ot ajánlom, használtam egy hosszú ideig, de visszaváltottam windows xp-re a játékok miatt. Keress rá a neten, sok helyről le lehet tölteni, majd ki tudod írni az iso fájlt akár a Nero íróprogrammal is egy CD-re. A telepítése ugyanaz, mint az XP telepítése (név megadása, számítógép név megadása, nyelv kiválasztása, stb), ráadásul gyorsabban fel tudod telepíteni, mint az XP-t.
2014. ápr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Tengor ***** válasza:
70%

Én Linux mintet javasolnék. Ha szép kell, akkor KDE-vel, ha gyors, akkor XFCE-vel. Az oldalán mindkettőt megtalálod.

Lemezre sem kötelező írni, könnyen készítehető bootolható pendrive is belőle (már ha az alaplap támogatja a penről bootolást)

A napfény városában szívesen segítek ingyen beállítani a rendszert!

2014. ápr. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!! Hasznosak voltak. A felajánlott segítséget is Köszönöm!!! :)
2014. ápr. 20. 20:01
 5/12 anonim válasza:
Az Ubuntut nem ajánlom. Több okból sem. Szerintem is inkább Linux Mint. Ha bírja a gép, akkor Cinnamon, ha meg nem akkor Xfce felülettel.
2014. ápr. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Például?
2014. ápr. 20. 21:41
 7/12 anonim ***** válasza:
Az xfce kicsit fura lehet, akkor már lxde, és Lubuntu. De legjobb, ha kipróbálsz többet is, és magad döntöd el, melyik tetszik. A sima Ubuntut egyébként valószínűleg a unity felület miatt ne ajánlotta, de azt is meg lehet szokni, és van, aki szereti. A cinnamon pedig nagyon hasonlít a windows kezelőfelületére, ahogy az általam említett lxde is. Amit mindenképpen kerülj, az a Gnome 3.
2014. ápr. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Azért ajánlottam inkább a Linux Mintet, mert abban előre vannak telepítve a kódekek, flash, rar, és még néhány hasznos dolog. Az Ubuntuban nincs. Az unity valóban nem a szívem csücske, de nem a kinézete miatt, hanem mert instabil és az egyik legerőforrás igényesebb is. Használtam már ezen kívül Lubuntut (lxde), Xubuntut (xfce), Kubuntut(kde) is felváltva 6 éven keresztül, de előbb-utóbb mindig kiütközött valami búg, hiba, ami más rendszernél nem. Igaz, hogy a Mint is rá épül, de azt valamivel később, jobban tesztelve adják ki. Így több hiba már javítva van benne, magam is tapasztaltam. Képzelem mennyire jól tesztelt lehet pl. a Xubuntu is, ha úgy kiadták a 13.10-et, hogy a hangerőt nem lehetett a tálcán szabályozni. Lxde-t direkt nem mondtam. Igaz, hogy az egyik leggyorsabb, de butább is cserébe. Azért is váltottam le. Nemcsak egyszerű dolgokra használom a gépet, így kiütköztek a hiányosságok. Mint mondtam, cinnamon, xfce, estleg mate. Személy szerint kde-t használok, főleg Arc, Suse, Mageia alatt. Azért nem javasoltam, mert szvsz Ubuntu és társai alatt nem a legjobban integrált. Amíg nem használtam mást, addig nem láttam én sem a különbséget. Azt hittem, hogy linux = Ubuntu, pedig közel sem.
2014. ápr. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Azért ajánlottam inkább a Linux Mintet, mert abban előre vannak telepítve a kódekek, flash, rar, és még néhány hasznos dolog. Az Ubuntuban nincs."


De igen, a java már az ubuntuban is benne van, csak telepítéskor ki kell pipálni. Nem védeni akarom, csak a mint olyan ronda... Tudom, ízlések és pofonok.

2014. ápr. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Tengor ***** válasza:
#10, nem ronda, letisztult! Ez így mondjuk szaknyelven! :)
2014. ápr. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!