Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik windows lenne erre a...

Melyik windows lenne erre a gépre a tökéletes? XPn kivül?

Figyelt kérdés

XP az mindig belassul.


Intel Celeron D 330, 2.66GHz,FUJITSU SIEMENS D1740 Alaplap,1270 MB DDR SDRAM ,Intel 82845G/GL/GE/PE/GV Vidikártya 64MB memóriával



2014. ápr. 22. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Xp-n kívül Win98.
2014. ápr. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

2000 nem jó?

de am az XP is mindig ujratelepitem, 2-3 program után(Antivirus,VLC,Króm)belassull...mitől,?

2014. ápr. 22. 17:37
 3/4 anonim ***** válasza:
sok mindentől lehet.pl felesleges fájlok amit a win telepiítés során írt,töredezett a lemez,nincsenek a friss driverek telepítve stb
2014. ápr. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 csacsi2 ***** válasza:

Nem elég hogy telepítve van az oprendszer, azt karban kell tartani!Ezért van munkájuk a rendszergazdáknak...


Kezdetnek használj talkarító programot, töredezettség mentesítsd, végezz registry tisztítást.

futtasd akár a saját karbantartó programját (Futtatásba: cleanmgr.exe).

Xp töredezettségmentesítője nem sokat ér használj külsős programot pl defraggler

[link]

CCleaner egy jó takarító program, ha leszeded hozzá a ccenhancert azzal kibővíti a takarítási listáját (nem kell telepíteni csak futtatni)!

[link]

[link]

Ha szeretnél egy kompex takarító programot akkor használd az Advanced System Care -t (beállítás után csak 1 gombnyomás).

[link]

Sajnos ami fontos lenne az a registry tisztítója, ami csak pro verzióban használható, free licenszel nem.


Röviden teljesen mindegy mit használsz, ha nem tartod karban akkor lelassúl.

Az unix rendszerekkel karbantartás szempontjából kevesebb talán a gond (javítsatok ha tévedek) ,de az egy teljesen más rendszer!

megj.: nekem már 6 éves a rendszerem és még 1x sem telepítettem újra!A rendszeres karbantartásnak köszönhetően nem lassul le!

2014. ápr. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!