Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Fájlba egyszerre van szöveg...

Borsi Miklós Gy kérdése:

Fájlba egyszerre van szöveg és fénykép. Szeretném szerkeszteni. Csak open. Office. Org.4,1 van. Mivel oldhatom meg?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 22. 21:31
 1/7 Tengor ***** válasza:

Attól függ milyen formában van benne az adat.

Sokat segítene ha ismernénk az eredeti programot, amivel létrehozták.

2014. ápr. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tabaki ***** válasza:
Mégis, miféle fájl? Mit értesz szerkesztésen?
2014. ápr. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

PDF formátumban lett elmentve szöveg+kép.

Szöveget szeretném szerkeszteni.

Open.Office.Org.4.1-el nem megy a képek miatt.

Van megoldás?Vagy csak a Word megvásárlása?

2014. ápr. 22. 22:26
 4/7 tabaki ***** válasza:

Nem a képek miatt nem megy... A PDF-et csak speciális programokkal tudod szerkeszteni. Épp az a lényege, hogy minél kevesebb belenyúlási lehetőséged legyen. Mindezen a Word sem változtatna.

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__4..

Annak is van esélye, hogy a szövegeket meg a képeket kimásolhatod a PDF-nézegetődből, és a LibreOffice-ban újra összeszerkesztheted. PDF-je válogatja.

2014. ápr. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tabaki ***** válasza:
Ha nem túl bizalmas természetű, hozzáférhetővé tehetnéd, hátha tudok kezdeni vele valamit -- de célprogramom (Acrobat) nekem sincs hozzá.
2014. ápr. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az anyagok sk.újságcikkek.Nem tudom hagyományosan menteni,ezért nyomtatásra kattintok és ezzel mentéssel elmentem a tulajdonképpen gmail levelet.Ez is csak úgy megy,hogy ezt a levelet elküldöm saját magamnak.Így a fejléc címzett stb.rajta marad a mentésen.Sajnos más módon ezt nem tudom megoldani.Így sincs megoldási jacaslat?

Így kb.világos a problémám

2014. ápr. 23. 07:18
 7/7 tabaki ***** válasza:

Legyek őszinte? Egy mikurkával sem lett világosabb. Ezért bocsánat, ha teljesen félreértem, és hülyeséget javaslok.

Nem lehet, hogy ez valami szkennelt anyag, amiről beszélünk? Hogy számítógépes értelemben nincs is benne szöveg (csak szöveget ábrázoló kép)? Ha ez a helyzet, tulajdonképpen egy képfájl van a PDF-be csomagolva. Ez egyszerűen kinyerhető, ha mondjuk Gimpbe töltöd be (betöltéskor megadhatod a képméretet, ez biztosítja a jó minőséget), képként szerkeszted, majd egy szokásosabb képformátumban (JPG, PNG, BMP, TIF, stb.) mented el. Ezt a képet, amelyről letörölted/levágtad a nemkívánt részleteket, illesztheted be az OpenOffice-dokumentumodba (Beszúrás->Kép-Fájlból..., utána betallózod). Minthogy továbbra is képről van szó, szövegként ekkor sem tudod szerkeszteni. Ha erre is szükséged volna, a képet valamilyen OCR-programmal (a rövidítés feloldása Optical Character Recognition, vagyis optikai karakterfelismerés) kell feldolgoztatnod:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__5..


Ha mindez nem segít, még mindig azt javaslom, hogy küldjél nekem egy próbát, ide:

tabakisakal@gmail.com

Természetesen nem szükséges, hogy a próba is veled kapcsolatos anyagot tartalmazzon, lehet akármilyen semleges napi hír vagy efféle, amelynek a szerkezete hasonló a problémás cikkekéhez. A fejlécben esetleg megjelenő adataidat sem fogom világgá kürtölni. De most már annyira piszkálja a csőrömet, miről lehet szó voltaképpen, hogy mindenképpen szeretnék valami épkézláb megoldást találni...

2014. ápr. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!