Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a "legbutább linux"?

Melyik a "legbutább linux"?

Figyelt kérdés
Egy gyengébb gépre kellene. Felraktam a 14-es ubuntut, de az eléggé megfogta, valami kisebb hardverigényű nincs?

2014. ápr. 23. 15:06
1 2
 1/11 tabaki ***** válasza:

Ehhez nem kell, hogy buta legyen:

[link]

2014. ápr. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, annyira nem értek hozzá.
2014. ápr. 23. 15:11
 3/11 anonim ***** válasza:
Lubuntu?
2014. ápr. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tehát ennél elég csak felmásolni a winchesterre, és minden megy tökéletesen? Tényleg bocsi a hülye kérdésért, első találkozásom a linux-al.
2014. ápr. 23. 15:13
 5/11 tabaki ***** válasza:

Felmásolni? Nem, rendes telepítőlemezt kell írni, letölthető ISO-fájlból (illetve pendrájvról is lehet futtatni/telepíteni, de ezt majd elmondja más, én nem próbáltam még). A linux-telepítők általában úgynevezett live-lemezek, amelyekről bebootolva anélkül is ki tudod próbálni a rendszert, hogy a merevlemezeden lévőt elrontanád. Aztán, ha úgy gondolod, hogy véglegesíted, kérheted, hogy telepítse magát a merevlemezre is.

A teendők nem túl bonyolultak, de gyakorlat nélkül nem árt, ha segít valaki, aki már csinált ilyet -- illetve olvasd át alaposan az útmutatókat.

2014. ápr. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Egyet már telepítettem, az ment elsőre szerencsére, ahogy nézem ez is iso amit töltök, menni fog szerintem. Köszönöm a segítséget, ez a Lubuntu szimpatikusnak tűnik, felrakom!
2014. ápr. 23. 15:27
 7/11 tabaki ***** válasza:
Az valószínűleg jó választás. Az egzotikusabb kis linuxokkal általában több a matatás, kevesebb rájuk a jól belőtt program, a Lubuntu mögött viszont ott áll a nagy testvér, az Ubuntu, és a terebélyes Debian repó.
2014. ápr. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Tom Benko ***** válasza:
Gyenge gépre? Manjaro, ArchLinux. VAgy megnézheted, hogy a distrowatch.org mit kínál neked.
2014. ápr. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A legbutább a Puppy. De az, hogy az Ubuntu 14 lassú, nem jelenti azt, hogy rögtön a legbutábbal kell kezdeni.

Ezek közül érdemes választani.


Lubunu

Linux Mint XFCE

Manjaro XFCE

2014. ápr. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 tabaki ***** válasza:

"A legbutább a Puppy."

Bocs, de ez marhaság. Léteznek egyfloppis linuxok is, csak ember nemigen van, aki használni tudja őket. Az ilyen guruknak való világcsodái mellett a Puppy egy álom, az elpuhult kényelem agyonfejlesztett kiszolgálója.

2014. ápr. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!