Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Bin fájl megnyitása Linux?

Bin fájl megnyitása Linux?

Figyelt kérdés
Hogyan tudok megnyitni bin fájlt linuxon?
2014. ápr. 24. 10:40
 1/8 tabaki ***** válasza:
Esetleg a Midnight Commander hexa-módjában. De nem mondanál többet róla, hogy mi fán terem ez, amelyik téged érdekel? A bin általában semmit nem jelent, a programok kiegészítő adatatai szoktak benne lenni, egyáltalán nem biztos, hogy bármi egyéb számára is értelmes vagy felismerhető formában.
2014. ápr. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tengor ***** válasza:

A bin fájl bináris fájlt jelöl, hogy mivel tudod megnyitni az attól függ, hogy mivel készítették.

Ha egy lemezről másolták, akkor csinálhatod, amit én szoktam: bchunkkal konvertálod iso-ba és mount-tal betöltöd.

2014. ápr. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tudni kéne,hogy mi is ez a .bin fájl:

- ha ez valami (bináris) program, futtathatóvá kell tenni:

chmod +x valami.bin

majd futtatni kell:

./valami.bin


- ha ez CD-kép (tartozik hozzá egy .cue fájl), vannak emulátorok, amikkel felcsatolható:

* [link]

* [link]

* [link]

* [link] - itt átkonvertálják .iso-ba, majd felcsatolja

2014. ápr. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A fejlesztő pedagógia oldaláról töltöttem le egy folyóiratot, iskolai céllal, de érdekes mód, bármelyiket letöltöm úgy nevezi el őket, hogy hunmarc.mrc, hunmarc.mrc(1) és így tovább, nemtudom ez jelent e nektek valamit?
2014. ápr. 24. 12:22
 5/8 anonim ***** válasza:

"fejlesztő pedagógia oldaláról töltöttem le egy folyóiratot"

Kedves kérdező, megadnád annak az oldalnak a linkjét, ahol el lehet ezeket az állományokat érni?

2014. ápr. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

[link]

Ez az az oldal :)

2014. ápr. 24. 12:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Jaj, most már értem.


Kedves kérdező, amit te letöltöttél, az egy .marc kiterjesztésű, bináris (tehát nem csak alfanumerikus - számokat és betűket tartalmazó - karaktereket) állomány nem a teljes cikk, hanem a könyvtárosok által a számítógépes katalógusaikban használt formátum - ez szerepel is az oldalon:

"Mi az a MARC?


A MARC a könyvtárak számítógépes katalógusaiban használatos formátum. A MATARKA által készített MARC formátum a cikkek bibliográfiai adatait tartalmazza. Nem teljes szöveg!"


És a Matarka rendszerén keresztül úgy látom nem kérhető cikkmásolat:

"Cikkmásolat nem rendelhető."


;(


Forráspéldák:

[link]

[link]


Esetleg próbáld meg a kiadónál, hátha:

[link]

2014. ápr. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A .marc-ra visszatérve: ha Linux alatt olvasni akarod, arra - hirtelenjében keresve - itt érhető el egy Linuxos alkalmazás:

[link]

letöltés után ki kell csomagolni, a kicsomagolt állományt (MARC_Utility) futtatni kell, a programban az Add File gombbal lehet az alatta levő listához hozzáadni az állományt, és a listában hozzáadott elemre kattintva lehet megnézni az állomány tartalmát.


Itt látható egy kép róla:

[link]

2014. ápr. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!