Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntura milyen Sketchup...

Ubuntura milyen Sketchup alternatíva van?

Figyelt kérdés
Kellene egy program, amivel a sketchup 3d modelleket át tudnám konvertálni collada formátumba. Ezt Windows alatt a Sketchup megoldotta, viszont Ubuntura nem megy. Van valami program, amivel ez megoldható?

2014. máj. 13. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Ebben a fórumban:

[link]

is ezt a kérdést járják körül.


Sajnos a Sketchup és a .skp formátuma zárt, így nem igazán van alternatíva. ;(

2014. máj. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem is lenne gond, mert elvileg Wine-al lehetne telepíteni, csakhogy hibát ír. (Error in POL_Shortcut

Binary not found: SketchUp.exe

Have you installed the program to the default location?)

Telepítésnél megkérdezi hová telepítse és alapértelmezetten C partició van kijelölve. Ezzel az a gond, hogy a C megadta magát, tehát nem is megy, meg egyébként is linuxon nincs külön írva egyik meghajtó sem. Tehát nem tudom milyen útvonalat adjak meg a telepítésnél.

2014. máj. 13. 13:38
 3/9 A kérdező kommentje:
Minden programmal ezt csinálja, ami Windowsos. Pedig szerintem már jó helyet adtam meg a telepítésnek.
2014. máj. 13. 13:51
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Érdemesebb Windowsra váltani, rengeteg időt spórolhatsz vele és kényelmesebb használni, mint egy instabil, kiforratlan Linuxot.
2014. máj. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 tabaki ***** válasza:

@15:27:

Már nem tudtam elképzelni, hogy hol maradsz... Hát persze, hogy a linux instabil és kiforratlan attól, hogy egy programot nem írtak meg rá.


@Kérdező:

Sajnos, ez valószínűleg nem fog menni, a konvertálásra marad a Windows, valakinél csak találsz egyet egy időre. Ha a modelleket már átkonvertáltad mondjuk OBJ, 3DS formátumba (sőt, elvileg Colladába is, de ezt nem próbáltam), továbbszerkeszteni is, Colladába exportálni is tudod Blenderben.

2014. máj. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tabaki ***** válasza:
Én most kipróbáltam egy egyszerű szcénával, és Wine segítségével simán megy Ubuntu alatt. Ami a személyes problémádat illeti a C meghajtóddal, nagyon sajnálatos, de azért tegyél egy próbát. A Wine saját "C meghajtót" (valójában egy drive_c nevű mappát) hoz létre a saját könyvtáradban, és abba telepít. Egyszerűen fogadd el a telepítéskor felkínált útvonalat, és remélhetőleg menni fog.
2014. máj. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tabaki ***** válasza:

Ja, még valami:

A drive_c a .wine mappán belül jön létre, tehát első blikkre nem biztos, hogy meg fogod találni, mivel az a névkezdő pont miatt rejtett mappa. Tehát amikor szétnézel a saját könyvtáradban, előbb nyomd meg a Ctrl+h kombinációt, hogy a rejtett dolgokat is lásd. A ponttal kezdődő fájlneveket az ábécérendben nem ott találod, ahol ösztönből várnád, tehát a .wine mappát se a "w" betűnél keresd, hanem a "."stb. nevek közt.

2014. máj. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, végül megoldottam úgy, hogy ráraktam pendrivera és a tesóm gépén (win7) konvertálok. Majd még azért próbálgatom, mert azért kényelmesebb lenne az enyémen.
2014. máj. 13. 20:59
 9/9 tabaki ***** válasza:
Nekem 3 percen belül volt a telepítés, nincs mit ódzkodni tőle.
2014. máj. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!