Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Adblock helyett van valami...

Adblock helyett van valami mas alternativa?

Figyelt kérdés

Lassitja a bongeszesi sebessegem bizonyos mertekben es maga a firefox is lassabban indul el tole (ezt a problemat olvastam mas forumon is).

Ezek ugyan meg hadjan,de kb 100 megaval tobbet eszik nekem a bongeszo mar indulaskor (ures lap a kezdolap) es ez az en gepemen igen csak szamit.

Nincs valami mas reklamok ellen?


2014. márc. 21. 10:18
1 2
 1/14 csacsi2 ***** válasza:
100%

Minden plugin ami "aktív" lassítja a böngészőt, ilyen pl a noscript is. Ha tudnék mást az sem terhelné kevésbé és jobbat meg nem tudok.

-Találati statisztika mentését kapcsold ki

-A szűrőbeállításokban ahol csiga van azt tiltsd le

-Használd csak az Easy List -et.


Noscript tipp:

Szűrésbe about:config

noscript.forbidActiveContentParentTrustCheck : false

noscript.xss.trustTemp : False

noscript.jsredirectIgnore : true

noscript.jsredirectFollow : true

noscript.autoReload.allTabs false

noscript.forbidMetaRefresh false


Lassu indulást Más okozza.

Nem ismerem a géped paramétereit ,de ha nekem gyorsan indul/működik akkor neked sem kellene máséppen!

(1.5GB ram ,xp, 1.8 GHz egymagos proc, Radeon 9250 VGA )


végezz karbantartást, tömörítsd a Firefox adatbázis állományát!

CCleaner-hez CCenhancer

[link]

Adatbázis tömörítő: SpeddyFox

[link]


Ha régebbi a géped a hardveres gyorsítást kapcsold ki!

Egyéb javaslatok:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__50..

Tweak -ha szeretnél buherálni:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__5..


bármilyen állítás előtt mentsd el a firefoxod profilját a biztonság kedvéért...

mozbackup.

[link]


A számítógép elszemetelődése szorosan összefügg a böngésző/programok teljesítmény romlásával, végezz "nagytakarítást"!

töredezettségmentesítés,fájl és registry szemét takarítás...

2014. márc. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Prohardveren is írják,hogy az Adblock mennyire befolyásolja az indulási sebességet és valóban így van pedig! Ottani mérések is igazolják.


Cccleaner (alkalmanként használom amúgy is) és társai ezen nem segítenek.

Gyengébb (1GB ram,1.6GHz proci) és erősebb gépen ( 4GB ram,i5 proci) is ez a szituáció.

Mindegy akkor,így jártam,nélküle is túlélem.Köszi a választ azért!

2014. márc. 21. 11:14
 3/14 csacsi2 ***** válasza:

Ccleaner és tsa. azért ez nem így van...

Adatbázis tömörítése jelentős gyorsulást hozhat és a ccleanerhez a ccenhancer kibővíti a firefox takarítási listáját!:

[link]

A Speedfoxy pedig kb 16Mb -ról 6-8 -ra húzza össze az adatbázist!

2014. márc. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Oké-oké.

Ezt a speedfoxy-t egyszerű használni? Még ezzel a programmal nem találkoztam és pontosan mi célt is szolgál? Mert amit irtál kicsit kinai nekem :))

2014. márc. 21. 12:02
 5/14 csacsi2 ***** válasza:

Vannak adatbázisok amik információt tartalmaznak (könyvjelzők,beállítások,kiegészítők...) ezek minden egyes változáskor íródnak, így töredeznek is. ezért ennek az olvasása lassú akkor az indulása is az lesz. A programot még telepíteni sem kell csak letöltöd, kijelölöd a profilt és futtatod. Végén kiírja mennyit nyert. Jó chrome,skype -ra is de ezeken nem próbáltam.

A CCenhancer hasonlóképpen nem telepítős csak futtatod és legfrissebb letöltése (download latest). Ilyenkor letölti és átírja a ccleanerben a winapp2.ini fájlt és kibővíti az alkalmazások listájával. A fejlesztők rendszeresen frissítik az adatbázist, hogy minél több program belekerüljön ill. amik frissülnek azokat hatékonyabban takarítsa (pl flashplayer).

2014. márc. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 csacsi2 ***** válasza:

A másik ami fontos. induláskor (futás közben) nézd meg a processzor terhelését!!!

amennyiben magas a plugincontainer.exe akkor azt mindenféleképpen tiltsd le! Nekem sokszor 100% -on pörgette a processzort, így még videók lejátszása is akadozó volt!


nincs más dolgod mint beírni a címsorba:

about:config

Szűrésbe: dom.ipc


itt állíts mindent (amit lehet) false-ra (duplaklikk)

dom.ipc.plugins.enabled : false


Hardveres gyorsítás ha nem kompatibilis az is terheli, lassítja:

Ha a súgó->hibakeresési információ -nál a grafika részen azt olvasod :

"Ezzel a grafikus illesztőprogrammal nem engedélyezett az együttműködés. Próbálja meg frissíteni a grafikus illesztőprogramot 10.6 vagy újabb verzióra."

akkor a beállítások->speciális->általános fülön vedd ki a pipát a hardveres gyorsítás alól!


Ugyan így kell eljárj a videolejátszónál

Jobbklikk a lejátszón->settings->display fül-> hardveres gyorsításnál ne legyen pipa!

Beállítások érvényesítéséhez indítsd újra a firefox -ot!


Látom nagyon nem szeretsz állítgatni ezért csak ennyit írtam most le (csak a lefontosabbak), pedig az újabb flash player sandbox ban védett mód futtatja a videókat, így az is lassít a lejátszásnál...

2014. márc. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 csacsi2 ***** válasza:

jah megjegyzés

A plugincontainer.exe -t a bővítmények betöltődésének gyorsítására találták ki. Viszont régebbi gépeken megterheli a processzort, így ellenkező hatást vált ki!

Le kell tiltani!

2014. márc. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat.Igen,kiszoktam kapcsolni a plugincontainer.exe-t én is és a hardveres gyorsítást is,mert nem érek azzal semmit a gyengébb gépen.
2014. márc. 21. 12:45
 9/14 csacsi2 ***** válasza:

remélem ezzel a két programmal rendbe hozod, ha nem akkor valamelyik kiegészítő, telepített stílusfájl okozhatja.

kipróbálhatod, hogy safe mod -ban indítod és ha akkor is lassan indul akkor nem a kiegészítők a ludasak:

futtatásba: firefox -safe-mode


Bővítményeknél is csak azt használd ami a legszükségesebb, a többit tiltsd.

[link]


Nekem legutóbb 27-re való frissítésnél az FTDeepDark téma okozta a gondot le kellett cseréljem, hiába ment át a kompatibilitási vizsgálaton.

2014. márc. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 csacsi2 ***** válasza:

RAM Tab és az about:addon-memory -val meg tudod nézni mi fogyasztja a legtöbbet! Valószinü az ABP -fogja...

[link]


[link]

[link]


Ha megtudod mi is az akkor ezeket is tilthatod, nem kell állandóan, de hasznosan informál!

2014. márc. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!