Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Számítógép kikapcsolásának...

Számítógép kikapcsolásának megakadályozása?

Figyelt kérdés

Üdv! Annyit szeretnék megtudni, hogy miként lehetne a számítógépet bekapcsolva tartani, hogy pl "shutdown -f" és hasonlókra ne reagáljon. Próbáltam már .bat fájlt, ami folyton "shutdown -a" parancsot küld, de nem működött.

U.i.: nem csak a batch fájlokban használt leállítást akarom blokkolni, hanem VB script, C++ és minden egyéb parancsát a kikapcsolásra. Szóval ehhez kéne a segítség.. Előre köszönöm!



2014. máj. 17. 10:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a user, aki kezdeményezi a kikapcsolást (vagy akinek a process a nevében fut) az administrator, akkor nem fog menni. Ha megoldható, hogy a gép felhasználói ne legyenek administratorok, akkor le tudod tiltani számukra a gép újraindítását.
2014. máj. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk az ESET megfogja a nem a felhasználó által indított pl. shutdown-t előidéző fájlokat.

De az a helyzet, hogy ha le akarja valami állítani a géped, az le fogja. Pl. túlpörgeti a procit, ami ettől alaplapba vészjelet küld és ettől áll le az egész.

2014. máj. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze ennek semmi köze a programozához, ez csak policy beállítás. Ha a usernek van joga leállítani a gépet, akkor "programozással" sem fogod tudni megakadályozni.
2014. máj. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A csoportházirendben láttam ilyet.

Start Menu -> Futtatás -> "gpedit.msc" -> Számítógép konfigurációja -> Windows beállításai -> Biztonsági beállítások -> Helyi házirend -> Felhasználói jogok kiosztása -> "A rendszer leállítása"-n duplakatt -> a "Felhasználók"-at távolítsd el a listából.

Így elméletileg a korlátozott jogú (rendszergazdai jogosultságokkal nem rendelkező) felhasználói fiókokból nem lehet majd leállítani a gépet.

- A fenti leírást XP Professional alapján készítettem, de elvileg Win7 alatt is hasonlóan néz ki a dolog

- Sosem próbáltam ki. De nem látom okát, miért ne működne...

2014. máj. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
10:50-es: Vagy leállítja az ESET-et és utána indítja újra :)...
2014. máj. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A válaszokat köszönöm! (a leállítást admin végzi "távoli" gépről, a gpedit meg le van tiltva, ahogy sok más..)Legalább tudom, hogy a leállítás megakadályozása programozással nem fog menni. ESET van, de nincs jog a ki/be kapcsolására, átállítására.
2014. máj. 17. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!