Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen fájlkezelő programokat...

Milyen fájlkezelő programokat ismertek DOS-ra?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a DOS egy elavult rendszer, de van egy párhuzamos portú mikrokontrolleres rendszerem, ami csak DOS alól vezérelhető, a vezérlőprogramokat, drivereket is arra (DOS-ra) írták.


Mivel a gépem nem tud USB-ről bootolni (tényleg nem tud), így egy 3.5-ös floppy-ra kell minden felférjen.

Viszont megkönnyítené a munkám, ha felférne még a szükséges programok, driverek, és a rendszerprogramok mellé egy shell kezelőfelület, olyasmi, mint a Norton Commander, de megfelelne egy butább klónja is.


Szóval ezért szükségem lenne egy méretben minél kisebb (~20-30 Kbyte) DOS-os fájlkezelőre, amivel tudok a mappák között böngészni és programokat (EXE, COM, BAT) indítani.


Van esetleg valakinek ehhez egy jó tippje?!



(Kérlek, az UPX-ről ne írjatok, mert azt már ismerem)



2014. máj. 17. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
DirTree.De mi a baj a Norton Commanderrel?
2014. máj. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A DirTree sajna nem jó, az még a Norton első verziójánál is több mint 2× nagyobb.


A Norton Commanderrel az a gond, hogy túl nagy arra az egy szem floppyra, aminek az egész rendszert el kell bírnia. Csak floppy-ról tudok DOS-t boot-olni, ami írható is. CD-t tudok olvasni, de arra ugyebár nem lehet utólag írni >használat közben<, pedig arra is szükségem lenne.


Szóval az a lényeg, hogy minél-minél kisebb adatterületet vegyen el a fájlkezelő program.

2014. máj. 17. 18:35
 3/8 A kérdező kommentje:

Egy ilyet találtam : [link] - ami kecsegtető LENNE....

Csak ezzel meg az a gond, hogy képtelen voltam belőle bármilyen futtatható állományt is indítani. =(

2014. máj. 17. 18:36
 4/8 tabaki ***** válasza:

Nekem a Dos Commander nagyon jól bevált:

[link]

Úgy emlékszem, a Volkoc Commander is használható.

2014. máj. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 tabaki ***** válasza:
+Volkov, a fene egye meg.
2014. máj. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Végül is nem írtad melyik DOS-t használod.De lényegtelen mert neked olyan kicsi fájkezelő kell mint a nagyon apró.Nem tudom hogy volt ez akkoriban de több floppy meghajtóm is volt.Megvan szinte az összes DOS operációs rendszer de sose jutok hozzá hogy visszamenjek az időben játszani egy kicsit.Most lehet nekiállok.
2014. máj. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tabaki ***** válasza:
Jó'van, én se hülyülök mán meg... a Dos Navigatorról beszélek.
2014. máj. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
arra nem gondoltál, hogy 2 floppyra rakod rá? +WinACE tud CAB ot csinálni, vagy van unzip dosra, írsz batch filet, ami az autoexec.bat-od lesz és amikor az első lemezről minden megvan írod a scriptet tovább, hogy kérje be a második lemezt stb..
2014. jún. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!