Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Vettem egy acer v5. laptopot...

Vettem egy acer v5. laptopot Linuxszal de valami nem jó csak parancssor féleség indul el! Mit tehetek?

Figyelt kérdés

szóval máshol olvastam olyat hogy töltsek le egy ubuntut!

az segíthet? csak úgy rárakom egy pendrivera és már jó is lesz ha berakom a géppe?


2014. máj. 18. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen, az Ubuntu kezdő Linuxosoknak is ajánlott. Nem elég csak rárakni a pendrive-ra, hanem bootolhatóvá is kell tenni azt, ezért pl. ezzel a progival tedd rá: [link]

Utána a BIOS-ban állíts át, hogy pendrive-ról bootoljon. Utána már értelemszerűen követni kell a telepítő utasításait. Innen tudod letölteni az Ubuntut: [link]


Én a 32 bites változatot javaslom, mert tapasztalatom szerint kevesebb probléma van vele, de én Lubuntura esküszöm, mert kicsi a gépigénye és jobban is tetszik, de ez már a Te ízlésedre van bízva. Itt vannak további verziók: [link] /tovabb

2014. máj. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Idáig meglennék ha betudnám állítani hogy bootolja pendriveról automatikusan bootoljon de nem tudom mert nekem ezen a gépen nincsen windowsom! Így kaptam linuxxal és mikor bekapcsolom megjelenik az acer felirat majd egy kicsi ablak amibe kettö dolog választható ki : elsö(automatikusan betölti ha 2mp-en belül nem nyomsz billentyüt) aszem linux indítása

2.boot usb pendriveröl.

2014. máj. 18. 22:32
 3/11 anonim ***** válasza:
De amiről most írsz, azon van windows? És pendrive-on van már az Ubuntu? Bedugod a pendrive-ot, bekapcsolod a gépet, nyomkodod az f2 billentyűt , akkor bejön a BIOS, ott a jobbra nyíllal elnavigálsz az exit-re, a le nyíllal lemész a pendrive-ra és nyomsz egy entert, akkor pendrive-ról fog bootolni, utána már csak kiválasztod a megfelelő lehetőséget és követed az utasításokat. Internet legyen bedugva, frissítések telepítése bejelölve, nevet/jelszót majd meg kell adni és jól jegyezd meg, mert arra gyakran szükség lesz.
2014. máj. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jolvan asszem hülye voltam bocs nem olyan ez a notebook mint az elözö gépem! Sikerült behoznom amit kellett :) még nem próbáltam feltelepíteni majd szólok ha sikerült
2014. máj. 18. 23:02
 5/11 A kérdező kommentje:
na megvan a másik problémám! belépek a BIOSBA (mostmár windowst szeretnék rárakni) és ott lesz hogy boot tényleg de abban a boot menüben olyqan van hogybott hdd meg fd vagy mi szóval egycsomó ilyen cuc megaztán azt sem tudom hogy mit nyomjak a laptopomon hogy beállítsa hogyautomatiukusan bootoljon!
2014. máj. 19. 16:32
 6/11 A kérdező kommentje:
jaj és habedugom a pendrivet akkor folyamatosan elkezdbillogni hogyacer sötét lesz a képernyő majdmegint acer és így tovább nem lehet ezt megcsinálni!
2014. máj. 19. 16:36
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha rámész az exit-re, akkor kitudod választani a pendrive-ot, de a boot menübe nem biztos, hogy felajánlja ezt a lehetőséget. Ha meg wint akarsz rátenni, akkor bootolj be az Ubuntuval, keress olyan progit, hogy GParted és válassz le pár gigát a merevlemezről, hozz létre egy NTFS partíciót, mert a Linux EXT fájlrendszert használ, de a win azt nem ismeri fel, így nem is lesz hajlandó települni.
2014. máj. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
de nincsen az exitben a pendrive mert nem tudom úgy elindítani a BIOSt hogy belegyen közbe dugva a pendrive!
2014. máj. 19. 18:31
 9/11 A kérdező kommentje:
jaj és az ubuntut sem tudom lazán bootolni!
2014. máj. 19. 18:33
 10/11 anonim ***** válasza:

Nagyon különleges lehet az az Acer...

Szerintem hívd el egy olyan ismidet, aki ért hozzá, még mielőtt valami kárt tennél benne. ;)

2014. máj. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!