Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux Mint telepítéskor...

Linux Mint telepítéskor hogyan particionáljak?

Figyelt kérdés

Ez így rendben?


Az első(legfelső) partíció a Swap, hogy a merevlemez elején gyors legyen.


Aztán a root(/) a következő ext4 fájlrendszerrel, csatolási pont: /


home partició, /home csatolási ponttal és szintén ext4-el


Szeretnék egy hálózaton megosztott partíciót/könyvtárat a Windows gépeknek, lehetőleg NTFS-el. Ezt hogyan lehet?



2014. máj. 20. 10:04
 1/3 Tengor ***** válasza:

Én 2 GB RAM-mal használom, nem csak netezésre és a SWAP-ot minimálisan használja a rendszer. Tartok belőle, de a HDD legvégén.

/ és a /home okés. A Win-es megosztáshoz a fájlrendszer mindegy, ha NTFS-t használsz, a linuxnak az sem probléma, csak a linuxos jogosultság kezelés nem megy vele.

Win-es megosztáshoz a Sambát tudod használni.

2014. máj. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kérdező, amit írtál, szerintem is jó. Nekem is kb. így van.

Arra figyelj majd, hogy max. négy elsődleges partíciót fel tudsz tenni, de ha egy ötödiket is akarsz, akkor a négy elsődleges közül az egyik legyen kiterjesztett partíció, és az "alá" fogsz tudni újakat tenni.

2014. máj. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
A partíciók saccar okék. Wines megosztáshoz Samba, és akkor a fájlrendszerrel nem kell foglalkozni.
2014. máj. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!