Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Celestia űrszimulátorba...

A Celestia űrszimulátorba bemásolt fájlokat hogy tekinthetem meg?

Figyelt kérdés
A netről letöltöttem dolgokat a Celestiába be is másoltam de nem birom megtekinteni.Hogyan tekinthetem meg őket?
2009. dec. 29. 16:34
 1/1 anonim válasza:

Navigáció, majd Égitest kiválasztása: Ekkor kijön egy ablak, ott van, hogy égitest neve, oda beírod, amit meg akarsz nézni, majd rákattintasz az OK-ra. Ezután ismét Navigáció, majd Ugrás a kijelölt égitesthez.. : Ekkor is kijön egy ablak, ott van, hogy Égitest, Szélesség, Hossz, Távolság, és ott van, hogy km, radii, CSE. Oda, hogy Égitest, oda beírod, hogy mit keresel, a többi téglalapba nem írsz semmit. A km be van alapból jelölve, azt úgy hagyod. Rákattintasz az Ugrásra, bezárod ezt a kis ablakot, és már láthatod is, amit keresel. Ha naprendszerről van szó, akkor a bolygókat úgy nézheted meg, hogy Navigáció, majd Naprendszer böngésző, és ott vannak a bolygók. Ha el akarsz jutni a bolygókig, akkor a NR böngészőben rákattintasz a bolygó nevére, az Ugrásra, és már ott is vagy a bolygónál. Ha holdak is vannak, akkor a bolygó neve előtti + jelre kattintva, a bolygó neve alatt ott vannak a holdak és az űrhajók is, ha vannak. Ha egy textúrát töltöttél le, akkor a bolygóra jobb gombbal kattintasz, és ott arra, hogy alternatív felületek, és ezek közül kiválasztod, ami neked kell, pl. ha a Marsot akarod megnézni óceánokkal, kontinensekkel. Ja, és az időt is állítgathatod, ahogy neked tetszik.

Vannak űrhajók, pl. az Apollo 11, ahol az időt kell beállítani arra az évre, amikor kint volt az űrben. Remélem segíthettem. Jó szórakozást.

2011. aug. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!