Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet saját betűtípust...

Hogyan lehet saját betűtípust csinálni?

Figyelt kérdés
Adobe illustrator-ban készítettem magamnak egy saját betűtípust az összes betűvel ami megtalálható egy magyar billentyűzeten, hogyan tudnám beállítani hogy a billentyűzettel be tudjam gépelni ezeket a betűket?

2014. máj. 22. 18:23
1 2
 1/13 tabaki ***** válasza:

Miért pont AI-ban csináltad? Miért nem betűtípus-szerkesztővel? Ingyenes pl:

[link]

Fogalmam sincs, hogy az Illustratorban szerkesztett görbék belevihetők-e, és ha igen, akkor hogyan. Ha nem, állítólag a FontLab nevű program használható. Igaz, hogy nem olcsó, de ha már az AI-ra futotta...

[link]

2014. máj. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, de én mindenképpen adobe illustratorban szeretném elkészíteni mivel ott is használnám.
2014. máj. 27. 19:11
 3/13 tabaki ***** válasza:

Na, annak azután mi köze van egymáshoz? Ha létrehozod és telepíted a betűtípust, azt már a gépeden lévő bármelyik programmal használhatod, szerintem még a Jegyzettömböt is átállíthatod rá. Természetesen nem kivétel az AI sem.

Miután már megcsináltad, nincs sok értelme tovább bizonygatnom, hogy mégiscsak hasznosabb lett volnaegy eleve erre kitalált program. Szerezd be valahogyan ezt a bizonyos FontLabot, és nézd meg, hogy hogyan lehet vele átkonvertálni. Ha sikerül, bemutathatnád, kíváncsi volnék rá.

2014. máj. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Gyerekek, ne bénázzatok kérlek! :)

esküszöm 3 kattintás volt:

[link]


Tehát illustratorból lemented svg-be:

(ha rám hallgatsz, akkor megkönnyíted az életed)

Slice Tool-t használva feldarabolod képekre. Bazigyorsan megvan. Utána Slice selection tool-al kijelölöd őket (shiftet nyomvatartva) majd object>arboard>convert to artboard.


ha ezzel megvagy akkor file>save as..

kiválasztod az svg-t és FONTOS!!! bepipálod a "use artboards"-ot.


ez összesen majdnem 4 perces művelet és különálló svg-be van mint az összes karakter. utána pedig jön amit a tutorialban írnak. (ingyenes program...) ha elkészítetted a betűtípust, akkor megnyitod (kettő rákattintasz) és telepíted.


ennyi...

2014. máj. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

@tabaki

Nagyon sok dologban egyet értek veled általában én is az ingyenes programok mellett vagyok sokszor, de azért ha már valaki jól tud használni egy fizetős (mindegy hogy jutott hozzá) akkor ne beszéljük le róla! Az illustrator egy nagyon jó program és rengeteg előnye van (pl, hogy a flashel és más adobe termékekkel jól kommunikál) ezért valódi alternatívája nincsen az ingyenes oldalon. (Persze vannak vektoros programok, de tudásban és kompatibilitásban nem érik utol.) Amúgymeg nagyon jól tette, hogy ebben készítette el, mert mint fentebb leírtam pillanatok alatt feldolgozható eredményt lehet belőle kicsikarni...


Ennek ellenére akik most kezdenek ilyesmivel foglalkozni és erre a témára tévednek, ajánlom nekik az Inkscape-t! Ingyenes és tényleg nagyon jó... az adobe-ra és corel-re elég akkor áttérni, ha már ezt kinőttük! :)

2014. máj. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 tabaki ***** válasza:

@wdhun:

Hoppá. Nem tudom, hogyan kerestem rá, hogy ez nem jött elő, pedig az ösztönöm is azt súgta, hogy túl kevés a jó vektografikus szerkesztő, és túl jó progi a Fontforge ahhoz, hogy ne találkozzanak össze az Illustratorral.

Én ugyan nem használok AI-t, viszont az Inkscape a szívem csücske, úgyhogy hálás köszönetem a linkért, hasznos lesz.

2014. máj. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
óóó ajándék: most olvasom hogy eps-t is meg bír nyitni a program... az még jobb (ugyanezt tedd amit fent írtam csak svg helyett eps-t válassz!)
2014. máj. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 tabaki ***** válasza:

@wdhun:

Hát, ha megfigyeled, most az egyszer nem is erőltettem az ingyenességet, sőt kínomban és tudatlanságomban egy mások által javasolt fizetőst ajánlottam -- meg is lett a böjtje, no. Hiába, nem az én világom, jobban otthon vagyok az ingyenesek közt, AI-t, PS-t, stb. csak akkor használok, ha muszáj. Az meg nem gyakori eset...

2014. máj. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 tabaki ***** válasza:

@wdhun, 23:41:

Most direkt le akarsz égetni? Ha kiderül, hogy a nyers .AIt is elfogadja, három napra elbujdosom...

:D

2014. máj. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

@tabaki

én azon az elven vagyok, hogy mindent arra kell használni amire való...

tehát: premier pro after effects-el verhetetlen páros. még a fizetősök között sem talál az ember még két olyan programot (ezeken a területeken) amik ennyire jól össze tudnának dolgozni. DE! ha csak apróbb dolgokra van szüksége az embernek (újrakódolás, vágás, átméretezés, hang csere, stb...) akkor eszem ágába nem lenne ágyúval lőni :) természetesen akkor jönnek a virtualdub, gordianknot, mkvtoolnix, és még reggelig sorolhatnám a programok listáját. teljesítménybe ezek az apró és ingyenes programok az összes fizetős társukat leverik... (talán a GPU-s gyorsítást kicsit hiányolom virtualdub-ból)

ez amolyan... motor vs autó dolog. nem lehet egy kalap alá venni őket, a maguk területén mind nagyon jók! :)

2014. máj. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!