Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért jobb az Apple MAC OSX,...

Miért jobb az Apple MAC OSX, mint a Windows? Miért mondják, hogy az OSX a legfejlettebb oprendszer?

Figyelt kérdés
Mit tud amit a win nem?

2014. máj. 24. 22:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%
Nem jobb, csak más.
2014. máj. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Felhasználóbarátabb, hülyebiztos, kevés rá a vírus, és jobb a teljesítménye, jobban kihasználja a hardvert (ez utóbbi annak az árán, hogy csak és kizárólag adott konfigurációkra lehet feltelepíteni, nem működik együtt bármivel, amit az ember összerak magának) kb. ennyi, röviden.
2014. máj. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

Munkám miatt OS X-et használok, így mondom: nem mondanám jobbnak. Egyszerűen csak más, más erősségei és gyengeségei vannak, mint a Windowsnak. Ha egy szóval kéne jellemeznem: egyszerűbb. Egyszerűbb például szoftvereket telepíteni, legtöbb esetben csak behúzod a kívánt mappába - ennyi, nem konfigurálgat semmit, "uninstall" szintén ilyen egyszerű. Az olyan mindennapi apróságok, mint hogy külső háttértár biztonságos eltávolításakor probléma esetén nem csak annyit nyög be, hogy "valami használja", hanem azt is megmondja, hogy konkrétan mi az, kifejezetten üdítők. Touchpad is sokkal használhatóbb, mint Windowson (ugyanúgy MacBook Pro-n), legfőképp a multitouch gesztusok miatt. Hard-core felhasználók számára jól jöhet, hogy egy Unix rendszerről van szó, így lehet használni a shellt is, a hozzá készült rengeteg eszközzel, scripttel egyetemben.

Ugyanakkor én nem vagyok kibékülve a dock-kal (bár Windows is elindult ebbe az irányba a 7-tel, de szerencsére "vissza lehet butítani" a korábbira). Stabilitás tekintetében is rosszabbnak találtam, mint ugyanezen a hardveren (megintcsak egy MacBook Pro-ról van szó) a Windows 7 volt, utóbbi nem fagyott, Mavericksnek meg néha megfekszi a gyomrát a külső monitor támogatás. Ha már külső monitor: ez még mindig nevetséges a Windowshoz képest, kedvencem, mikor az egyik monitoron használom X alkalmazást, erre az üzenetpanelét a másikon dobja fel.

2014. máj. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
31%
Picit elvan túlozva ez a Mac OS istenítés. Nem jobb, és átlag felhasználóknak teljesen felesleges. Parasztvakítás, hogy a gazdag csemeték ötszörös áron megvetessék a szülőkkel, aztán meg itt nyavajognak, mert nem tudják használni. Sznob adó...
2014. máj. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
50%
mert ha például összeraksz egy pct abba akármilyen elemet raksz a windows ugyanaz lesz szoval lehet hogy lesznek kompatibilitási problémáid de ha veszel egy mac osxet az ugy van osszerakva h osszevalogatjak az alkatreszeket es arra irjak ra az oprendszert szoval nem lesznek bajaid vele
2014. máj. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
52%
Nekem is kellett a munkám miatt, de amikor vége lett a projektnek, cseréltem is vissza a linuxomra. Fejlesztésre nekem használhatatlan volt. Meg egy csomó mindent nem tudtam rajta megcsinálni, de legalábbis csak bonyolultan, amit win és linux alatt kb 5 perc..
2014. máj. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%

#6 Mert az osx nem fejlesztésre való. :) Multimédiára van kitalálva és arra nagyon is jó. Gyors és stabil.


A túlárazásról pedig annyit, hogy valóban drága és sajnos emiatt kezd státuszszimbólummá válni. De nem lehet véletlen, hogy a filmgyártás területén is előszeretettel alkalmazzák. Pedig ott a költséghatékonyság is számít!

Az iphone viszont tényleg már csak arról szól, hogy megmutassák mennyi van a zsebükben. Régen tényleg talán a legjobb volt a piacon, de mostanra már utolérték és talán le is hagyták bizonyos androidos készülékek. (HTC és társaira gondolok, nem a kóreai csodákra.)

2014. máj. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

#6: ízlések és pofonok, nekem nincs gondom az Xcode-dal sem - leszámítva, hogy néha "bebugzik" a kedves. Ahogy néztem, elég sok linuxon/egyéb Unix-like rendszernél megszokott alkalmazás elérhető rá MacPorts-on keresztül, tehát nagy valószínűséggel be lehetne lőni a megszokott toolchaint, más kérdés, hogy akkor már felesleges OS X-t használni.


#7: "Mert az osx nem fejlesztésre való. :) "

Konkrétan miért is nem? Érdekes lehet elolvasni az alábbi blogbejegyzést (TL;DR: OpenStack konferencián legtöbb OpenSource Software fejlesztő Macet használt): [link]

2014. máj. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"Mert az osx nem fejlesztésre való. :)"


Ezzel a mondattal én is vitatkoznék.

Én PONT azért szántam végül magamat rá egy Macbook vásárlására, mert fejleszteni jó.

A Windows alatt a konzol, mint olyan használhatatlan, a linux rendszereken pedig az akku üzemidő kriminális.

(A régi gépen 5.5-6 órát bírt Windows, 2.5 órát linux alatt úgy, hogy kerneltől kezdve mindent finomhangoltam.)


OSX alatt ott a brew, szinte ugyanazokat az eszközöket használom, ráadásul az android studio is elég jól fut és még osx-re is tudok fejleszteni, ha kell/akarok.



Ha valaki nem kifejezetten Windows specifikus környezettel kell dolgozzon, akkor munkára ideális.

2014. máj. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Rendben, elfogadom az érveiteket (én nem fejlesztő vagyok, hanem multimédiával foglalkozom) csak abból indultam ki, hogy az oktatásban (felsőoktatásra gondolok természetesen) többnyire linuxon és windowson oktatnak és fejlesztenek. Vagyis én azt tapasztaltam. A MOME és egyéb művészeti iskolákban pedig ahol a multimédia van előnyben mac-et használnak. Természetesen ennek anyagi okai is lehetnek, de ahogy a cisco, ms, symantec, oracle és társai szponzorálják a mérnöki egyetemeket, úgy az apple is megtehetné ilyen alapon.

De lehet rosszul következtettem. Abban viszont egyetértünk, hogy munkára való teljes mértékben. (A windowsal ellentétben ahol fontosabb lassan a közösségi hálózat meg a csili-vili navigáció, mint a munka. És mielőtt megköveznének a win8 fanok: keressetek egy titkárnőt aki érintőképernyőn gépeli be amit az ügyvéd diktál...)

2014. máj. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!