Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért jobb az Apple MAC OSX,...

Miért jobb az Apple MAC OSX, mint a Windows? Miért mondják, hogy az OSX a legfejlettebb oprendszer?

Figyelt kérdés
Mit tud amit a win nem?

2014. máj. 24. 22:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy Apple Magyarországon mennyire támogatja az egyetemeket (gyermekkoromból, a 90-es évek elejéről rémlik, hogy megkíséreltek hazánkban is terjeszkedni, voltam anyámmal egy emlékeim szerint oktatási tematikájú kiállításon a Műjégpályánál a "Vajdahunyad várában"), mindenesetre szerintem anyagi jellegű a legfőbb indok, hogy miért nincs elterjedve tömegesen az egyetemi számítógép laborokban. Illetve hogy "felesleges" - törzsanyag zömének oktatásához nincs rá szükség, ami pedig érinti (pl mobilfejlesztés), arra elég egy kisebb labor is. Ez egyébként BME-n is adott, egy teremről tudok, amely Mac Mini-kkel van felszerelve.
2014. máj. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nincs egyetemi támogatás, de valóban nem is kell.

Nincs rá szükség.


Az ELTE-n is van egy Mac labor, benne 27"-os régebbi iMac-ekkel, de ennyi az összes.

2014. máj. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Rendben, hogy van 1-1 labor, de én az arányokra gondoltam. Azt állítottátok (vagy mások állították, nem tudom ki írta a hsz-t), hogy ideális a mac fejlesztésre. Én ezt teljes mértékben elfogadom, hiszen nem ezen a területen dolgozom. Csak a miérteket kerestem, hogyha valóban az, akkor mi lehet az oka annak, hogy mégsem ezt részesítik előnyben.

(egyébként igen, a szponzorálás hiánya elég jelentős oknak bizonyulhat)

2014. máj. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Mondom, szerintem leginkább az ára. Felsőoktatásban pl választhatnak, hogy vesznek egy Mac Mini-t 200e-ért, vagy ennyiből vesznek 2 db "hagyományos" PC-t a laborba. Ott van az is, hogy amit oktatni akarnak (törzsanyagban főleg általános célú ismeretek vannak, pl objektum-orientált programozás, amelyet először C++-on, majd Java-n és C#-on keresztül mutatnak be), arra felesleges az OS X.

Hogy egy átlag fejlesztő Magyarországon miért nem Macet használ? Valószínűleg azért, mert:

-Meg van kötve a keze, és Windowsos környezetben kell fejlesztenie. Ekkor nyilván nem fog azért kiadni súlyos összegeket egy Mac-ért, hogy aztán Windowst futtasson a gépén.

-Megválaszthatná a munkaeszközét, ugyanakkor nem ismeri az Apple környezetet, vagy nem hajlandó ennyit kiadni érte.


Az említett válaszoló azt írta, hogy azért találja kényelmesnek a Mac-et, mert UNIX rendszerről van szó, és mint ilyen, rengeteg programfejlesztést támogató eszköz érhető el hozzá. Ezek főleg terminálból (vagy "parancssorból", ha így jobban tetszik) elérhető segédprogramok, amelyek Windowson nincsenek (bár Cygwinnel meg lehetne oldani). Linuxon természetesen ez szintén adott, ugyanakkor a Linuxos eszközmeghajtóprogramok energiatakarékossága csapnivaló (leginkább a gyártók sara, de a lényegen nem változtat), azaz ugyanaz a notebook lényegesen kevesebbet képes akkumulátorról üzemelni Linux alatt Windowshoz képest (OS X ebből a szempontból egyébként még a Windowsnál is jobb - jó is, hogy felmerült, legalább nem vagyok teljesen off-topic).

2014. máj. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Na így már kitisztultak a dolgok. Egyébként (na ez kicsit off lesz): de mi a helyzet a hackintosh-sal?


Érdemes kipróbálni? (intel gépekről van szó...) Az asztali pedig 80%-ig megegyezik az 5 évvel ezelőtti macPro-val.

Esetleg van-e esély rá, hogyha megveszem az eredetit belőle akkor felmenjen rá? (Tényleg csak alaplapban különbözik.) Valahol azt olvastam már nincs korlátozás és felmegy az inteles gépekre az eredeti csak az indulásnál kell valamit buherálni...

ha ez igaz, akkor gyorsan búcsút veszek az ms-től :)

2014. máj. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Egy próbát megérhet, egyik ismerősöm most szerzett be egy ilyen gépet, mag mellé egy Chromebookot és távoli asztallal dolgozik rajta.


Így is lehet dolgozni, de ha nem csak otthon akarod használni/távoli eléréssel, akkor érdemes egy Macbook pro-ra áldozni a pénzt, ha már kell.

2014. máj. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

nekem volt haklim, imádtam, minden ment rajta, a core image meg a quartz engine is, kb. 30ezerből raktam össze a gépet, komoly irodalma van a neten hogy milyen alkatrészeket érdemes venni amire aztán csont nélkül felmegy a gyári os

[link]

2014. máj. 27. 10:20
 18/19 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Nem jelenteném ki én sem, hogy nem fejlesztésre való :) Egyszerűen nekem nem jött be. Nyilván ha leginkább multimédiás dolgokra kellene, azt választanám (sok minden tetszik benne, no meg összeszerelésben sok mai gépet vernek még a régiek is..). De így, hogy arra használom kevésbé, nem sok értelme lenne ennyit kiadnom, pláne, hogy a linux ilyen szempontból nekem jobban kézre állt. De ez csak egy egyéni vélemény.
2014. máj. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Miért jobb az Apple MAC OSX, mint a Windows? Miért mondják, hogy az OSX a legfejlettebb oprendszer?"


Mert azt tudja gyárilag mit kell, hogy tudjon egy prendszer 2014-ben.

PL:

- ISO fájlok felcsatolása,

- PDF dokumnetumok megtekintése, készítése,

- RTFD dokumentum támogatás,

- Külső eszközök azonnali működtetése/olvasása (plug and play) driverek nélkül,

- Logikus felhasználói felület,

- Akármilyen lokalizázi pár kattintásra,

- Minőségi, használható gyári alkalmazások (Safari, Email, QuickTime)

- RAW támogatás,

- Mikrosoft Office támogatás (kompatibilisebb mint a windows-os verzió a saját fájlaival),

- Hasznos gyári video codec-ek.



Összességében a Win7 a Mavericks-hez képest NEKEM (!!!) olyan mint a Win7-eskenek az XP. Amíg a win kiadásonként, lassan már frissítésenként variál a felhasználói felületen addig a mac már évek óta ugyan azt az elrendezést használja. Ez jó főként azoknak, akik nem azzal akarnak szórakozni, hogy most megtunja használni az új rendszert, hanem használni tovább a gépét. A külömbség itt van: Az Apple tudja mit csinál, a MS meg nem.

2014. aug. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!