Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért van az, hogy pillanatokr...

Sazarre kérdése:

Miért van az, hogy pillanatokra (1-5mp) kernelszinten beakad a Windows 7 Ultimate 32 bites oprendszerem?

Figyelt kérdés

Üdv Mindenkinek! Egy Nagyon pro developer szintű kérdéssel forulok Hozzátok! Miért van az, hogy pillanatokra (1-5mp)kernelszinten beakad a Windows 7 Ultimate 32 bites oprendszerem? A telepítés kb két hónapos, nincs sok program feltéve, böngészsé közben egy lappal a chrome mintha a háttérbe kerülne, átlátszik egy-egy pillanatra az asztal háttérképe, aztán megjelenik a chrome ablak keret, a (nem válaszol) üzenettel. Persze ezt nem csak a chrome csinálja, hanem minden egyes program. A programok indulása tetűlassú, és laggosan futnak (megjelenik sokesetben a programkeret a nem válaszol üzivel,aztán helyreáll, és előröl az egész) mintha valami láthatatlan systemprocess pillanatokra előtérbe kerülne, vagy valami kernelszinten fosatná az oprendszert, de semmi láthatósága sem memóriahasználat alapon, sem procihasználat alapon feladatkezelőben sem, hdsentinellel sem, memtest86-tal is lezavartam egy kört, az sem jelzett semmi errort. A másolás total commanderben lelassult, interneten erre a problémára semmiféle fix-itet, illetve megoldást nem találtam, több hetes aktív keresgélés során sem. Mivel sem spyware cuccot, sem rootkitet, sem malware-t, sem vírust nem találtam a rendszeren sehol (több féle ellenőrzőt is felraktam direkt emiatt külön-külön install->search_>uninstall), de egyik sem talált semmit (ESET,AVIRA,KASPERSKY,stb...), ezért a rosszindulatú motyók jelenléte kizárt. Mellesleg az a masina amiről szó van, már egy hete nincs a neten, hogy offline tudjam megfogni a hiba okát, de eddig nem sikerült, pedig direkt ezért csak laptoppal netezem. 1996 óta vagyok rendszerszintű számítógép felhasználó, több throubleshooter oklevéllel, és egy alap ecdl vizsgával, de minden háttértudásom ellenére ez most megfogott. Kérem a kedves usereket, mindenféle trollkodás, és kötekedés (ami itt megy legtöbbször) nélkül, aki tudja próbálja megválaszolni a kérdésemre a megoldást, vagy az esetleges lehetséges megoldást, de bármi általam továbbfejleszthető öltetre is vevő lennék szívesen!

A Konfi amiről szó van: x86 PC,

Alaplap:Asus P5QC, Proci: Intel Core2Duo E6550@2,34GHz, RAM: Geil Ultra 2x2GB 1066MHz Kit, Video: nVIDIA 8600GT~512MB, Zaj: Soundblaster Audigy 2, Merevlemez: 2x1TB sata2 Samsung echogreen, és egy 160GB PATA samsung, és egy 80GB PATA maxtor. Táp: Corsair 1200w. A net egy tp-link tl-wn-321g usb adapteren megy wifin, ha aktivvá teszem rajt a netet. A Windowsom pedig Windows 7 Ultimate x86 (32Bit), telefonon aktívált MSDN jogtiszta verzió.

Telepített Programjaim: Winrar, Avira, Total Commander, Google Chrome, Firefox, nvidia display driver, Winamp, hd-sentinel, Windows Debugger. Mindenből a legfrissebb verziót vettem meg, más nincs a rendszeren. Várom az ötleteket, azthiszem, mindent leírtam.



2014. máj. 28. 17:01
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, és az kimaradt, hogy a Windows vizuális rétege le lett véve teljesen, tehát az aero-t, és a windows 7 megjelenítést teljesen visszavettem, úgy néz ki, mint egy 98. Mindent lebutítottam alapra, de fullon is simán kellene menni ezen a konfin, rosszabbon is lazán ment.
2014. máj. 28. 17:06
 2/5 A kérdező kommentje:
Process Monitor (procmon.exe) jó kis cucc, megnéztem vele mi fut amit a feladatkezelő sem jelenít meg, de semmi olyan secure app nem fut, process lasso-val is nézegettem a dolgokat, de semmi. Ezeket most telepítettem fel. A kernelem brutális mikrofagyásokat produkál. A gép hőfokai a normálon belül vannak. Semmi hardveres túlhajtást nem tapasztalok. A procihasználat állandó 3%-31% közt ugrál, ez normálisnak tűnik nekem, a RAM használat 37%-68% között ugrál, ez sem tűnik rossznak, ami idegesít, amikor épp kiírja az épp futtatott program, hogy "nem válaszol", akkor is ennyi a proci és a ram használat, még ha valamelyik 100-on menne akkor épp, az érthető lenne, de így... jólenne megfogni a ludast! A procmon megmutat pedig mindent, egy adott alkalmazás függőségeit is, system, és host, és registry szinten is, de semmit sem találok.
2014. máj. 28. 18:01
 3/5 anonim ***** válasza:
HDD-re mit ír a Sentinel? Memtestet futtattál?
2014. máj. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kérlek, csak olyasmit kérdezz, amit nem írtam le. Ezeket leírtam, amiket kérdeztél.
2014. máj. 29. 09:44
 5/5 A kérdező kommentje:
HDD testem tökéletes, és a memtestem is. Hardveresen pont ma lett bevizsgáltatva szervízben a gép, semmi rendelleneset nemt aláltak. Ez szoftveres, és nekem kellene rájönnöm, mivel azt nem csinálják meg, mert itt csak hardverekkel foglalkoznak, mivel ez egy deponak a gyorsjavító szervize, nem szüttyögnek windowsokkal.
2014. máj. 29. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!