Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshopban egy képre írok,...

TRT kérdése:

Photoshopban egy képre írok, de a betűknek nincs háttere, Szeretném, ha nem olvadnának be a képbe. Paintben átlátszó - nem átlátszó gombbal egyszerűen be lehet ezt állítani. Photoshopban hol lehet ezt beállítani? Köszönöm.

Figyelt kérdés

2014. máj. 29. 09:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
A rétegpaletta felett találod a "fedettség" csúszkát. Azon állíts !
2014. máj. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 csacsi2 ***** válasza:

Igen, a PS nem paint.Rengeteg módja van hogy miként csinálod. kijelölsz egy négyzetet kitöltöd kívánt színnel majd ráírsz.

Javaslom neked kattints a szöveg rétegre (jobb klikk)-> Keverési beállítások És itt adj neki vetett árnyékot. Sokkal szebb lesz mint egy rusnya négyzet,elipszis stb. alakzat!

[link]

2014. máj. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Kispofa -> Köszi, de ez a fedettség a betű átlátszóságát állítja, nem a hátteret.
2014. máj. 29. 09:48
 4/19 anonim ***** válasza:
2014. máj. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Ilyet szeretnék egyszerűen és gyorsan:


[link]



A paint remek erre, de a PS-is biztosan tudja.

2014. máj. 29. 10:14
 6/19 anonim ***** válasza:
Igazad van. :) akkor marad csacsi megoldása.
2014. máj. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Wdhun -> Köszönöm.


Így már sikerült, de nem lehet hogy ne kellejen külön rétegben egy hátteret csinálnom és annak méretét külön az íráshoz állítanom ? Lehet-e az íráskor a hátteret egyből nem átlátszóra hanem a beállított színűre állítani ?

2014. máj. 29. 10:25
 8/19 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint kifejezetten ilyet nem tud a PS. (esetleg összelinkelheted a két réteget és akkor együtt mozgatható.) Ha sok szöveget fogsz gépelni és kifejezetten erre van szükséged akkor azt javaslom, hogy szerkeszd meg a képeket ps-ben (gondolok itt a javításra) és a feliratozást pedig végezd el indesignban (ha van). Azzal egyszerűen kivitelezhető ez!
2014. máj. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 csacsi2 ***** válasza:

Nem kell ágyúval verébre lőni!

Én sem szoktam a turmixot elővenni a tojásrántottához...

Jó erre más is. PS -al profi munkát szokás végezni!

Én nem tudok más megoldást, de ez is pár másodperc. Kijelöl,kifest,ráír.

[link]

Vagy egyszerüen radírozd a hátteret...

2014. máj. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

@csacsi2

"radírozd a hátteret" Na ezen jót röhögtem. Radírt soha nem használjuk a paint óta! Maskolás szerinted mire való? :)

Valóban nem kell ágyúval verébre, de amit javasoltam az később módosítható. Ha most egy "címlap" szerűen el kell látni rengeteg szöveggel (és ne adj isten még később módosítani is kell) akkor rohadt nagy szívás így csinálni. Viszont a ps nem is erre való. Ezért mondtam, hogyha kifejezetten erre van szüksége akkor indesign (igen ehelyett is van 674000 alternatíva viszont a ps-ben megszerkesztett képet közvetlenül meg bírja nyitni! tehát: ha még tovább akar módosítani a képen, a psd-t nyugodtan tovább szerkesztheti és megjelenik az indesignban..) ott rádobja a szövegeket aztán mehet ki pdfbe, jpgbe, vagy amibe csak akarja.... később bármikor bármelyik része módosítható benne. Lehet, hogy ágyú, de legalább gyors és egyszerű (ha rendelkezésre állnak a programok).

2014. máj. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!