Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshopban egy képre írok,...

TRT kérdése:

Photoshopban egy képre írok, de a betűknek nincs háttere, Szeretném, ha nem olvadnának be a képbe. Paintben átlátszó - nem átlátszó gombbal egyszerűen be lehet ezt állítani. Photoshopban hol lehet ezt beállítani? Köszönöm.

Figyelt kérdés

2014. máj. 29. 09:15
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki hozzászólását.


Tehát egyszerű nem átlátszó hátterű betűt nem tud a PS ?

Nekem ez annyira alap dolog, nagyon csodálkozom, hogy nem tudja.

2014. máj. 29. 11:41
 12/19 A kérdező kommentje:

Ha sok képre szeretnék pici kommentet tenni.

( Pl : A dátumot )

Akkor mindegyiknél külön eljátszani a háttér illesztését, hogy szép legyen az elég sok munka.

2014. máj. 29. 11:45
 13/19 anonim ***** válasza:

Annyira nem alap dolog, hiszen akkor tudni kellene paraméterezni is (szöveg távolsága a szövegdobozban, stb.. a paint ezt nagyon kezdetleges módon tudja csak) sajnos erre a területre nem hegyezték ki a ps-t, mert a cég másik programjai tudják ezt. (Lásd fentebb leírt megoldás.)

Egyébként ettől függetlenül én is hiányolom belőle kissé, de cserébe kapunk helyette együttműködést és átjárást a programok között.

2014. máj. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nem sok munka.. dátum esetében nem változik a háttér hossza. Egyszer megcsinálod, összelinkeled majd másolod az összes képre. Sőt automatizáltan is megoldható a képekre a dátum (vagy kép) ráégetése és akkor akár több ezer képpel végzel pár perc alatt.
2014. máj. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Csacsi2:

Köszönöm a képekkel illusztrált leírásod.

Meg tudtam csinálni, csak 50 képnél, hogy a háttér és az írás esztétikus legyen, bonyolult és időigényes.


Most már tudom, hogy a PS nem tudja, nem is keresem benne a nem átlátszó írást.


Marad a paint ezt az egyet profin tudja.

2014. máj. 29. 11:59
 16/19 A kérdező kommentje:
Nem dátumot szeretnék csak példának írtam. :)
2014. máj. 29. 12:00
 17/19 A kérdező kommentje:

wdhun:

Ezt megmutatnád, hogy hogyan lehet sok képre ugyanazt a kis képet rámásolni ?

2014. máj. 29. 12:01
 18/19 csacsi2 ***** válasza:

wdhun: én csak butítani akartam a photoshop-olást pár lépésben, egyszerű módon ahogy az a képi illusztráción volt! nem volt szó utólagos szerkesztésről.Mi van a radírral?!


kérdező: Ctrl+c, ctrl+v

Csoportos képszerkesztésre én szintén más programot használnék:

Light Image Resizer

Csak kiválasztod a fájlokat, beállítod melyik képet hova helyezze. Különböző méretű képeknél is működik!

[link]

2014. máj. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

wdhun:

Időközben megtaláltam az automatizált leírását is.

Magyarul akit érdekel:


http://www.youtube.com/watch?v=ATG522WjwSM

2014. máj. 29. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!