Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Rendszer választó menü?

Rendszer választó menü?

Figyelt kérdés

3 vinyot tettem a gépbe

Az egyiken win7 van. Ez a fővinyóm de elég lassú is a gépem tőle... (régi gép)

A másik vinyomon fel van telepítve az xp. De nem hozza ki a rendszer választó menűt indításkor. A win 7-be pedig beállítottam



#winchester #rendszer #választómenű
2014. jún. 1. 19:30
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Jelenleg az xp-s vinyót használom de ugy hogy letiltottam a Bios-ba a másik két winchestert.
2014. jún. 1. 19:32
 2/21 CspCsj ***** válasza:

Az összes vinyót engedélyezd (ilyenkor a win7 indul ha jól értettem)


Win7 alatt nyiss rendszergazdai jogokkal parancssort, és írd be a következő parancsokat, hogy az XP is szerepeljen a rendszerindító menüben(a példában a D: meghajtón van az XP)

bcdedit /create {ntldr} /d "Windows XP"

bcdedit /set {ntldr} device partition=D:

bcdedit /set {ntldr} path \ntldr

bcdedit /displayorder {ntldr} /addlast


Rövid magyarázat a parancsokhoz:

Létrehoz egy új rendszerindító menüpontot "Windows XP" szöveggel.

Hozzárendeli a D: partición lévő xp rendszert.

Beállítja az útvonalat.

Beállítja az új menüpontot a lista végére.

2014. jún. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Szia.

Igen jól érteted amikor a 3 vinyó benne van akkor a win 7 indul el.


Beírtam amit írtál de nem jó :( De már ha csak simán beirom hogy bcdedit parancsot akkor azt irja hogy hozzáférés megtagadva.. Pedig ugy tudom hogy 1 felhasználós gép esetén a rendszergazda is az az 1 felhasználó

Az msconfigba is beléptem de nem lát másik op rendszer ezen kívűl

2014. jún. 2. 21:21
 4/21 CspCsj ***** válasza:

Így nyiss parancssort:

klikk a Start menü gombra > alul a keresőmezőbe: cmd > a feljebb megjelenő fekete ikonos találaton jobbegérgomb > Futtatás rendszergazdaként > mehetnek a parancsok.

2014. jún. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

szia

ideáig jutottam:

[link]

előszór szóközökkel próbáltam(ahogy a tied van). Második beírásnál szóköz nélkül de nem tetszik neki.

2014. jún. 3. 21:55
 6/21 CspCsj ***** válasza:

Nem voltam teljesen egyértelmű.

Bár írtam, hogy a példában a D: meghajtón van az XP, de nem említettem, hol módosítsd: csak a második parancs végén a "partition=" utáni részt. Vagyis "partition=E:"

Az első parancsban ne, mert a /create-hez nincsen /e paraméter, hanem /d, ami a kiírt szöveget adja meg, azt módosíthatod amire tetszik, a többi maradjon változatlan:

bcdedit /create {ntldr} /d "Ez az én saját XP rendszerem"

bcdedit /set {ntldr} device partition=E:

bcdedit /set {ntldr} path \ntldr

bcdedit /displayorder {ntldr} /addlast

2014. jún. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

szia

működik a rendszer választó menü

De ha az xp-re kattintok akkor azonnal újra indítja magát.Pedig Az E meghajtón van az xp-s vinyó

Köszi az eddigi válaszokat.

2014. jún. 4. 21:54
 8/21 CspCsj ***** válasza:
Már mellékeltél képet a bcdedit táblázatáról, kérlek mutasd meg mi változott benne.
2014. jún. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 CspCsj ***** válasza:

Meg kell nézni Win7 alól az E: meghajtó főkönyvtárában lévő boot.ini szöveges fájlt (rejtett) mert az XP onnét olvassa be a betöltés indításához szükséges adatokat.

Alapértelmezésben:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Windows XP" /fastdetect


Ebből a lényeg az rdisk mögötti zárójelben a szám, hogy hányadik lemezen keresse: rdisk(0)-első, rdisk(1)-második... stb.

Ha aktiválod a másik kettő vinyót akkor az XP már nem az első lesz, így az XP rendszerpartíción (Win7 alatt az E:) módosítani kell a boot.ini tartalmát - az rdisk mögötti zárójelben a lemez sorszámát 1-re vagy 2-re állítani, attól függően hányadik az XP vinyó (Win7 alatt visszaírható 0-ra probléma esetén).

2014. jún. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Szia


Nem találom a boot ini-t pedig a mappa beállításoknál bejelöltem a rejtett tartalmak mutatását. Ha jól emlékszem a windows főkönyvtárába kellene lennie. (win7-be probáltam)

[link]


[link]

2014. jún. 5. 19:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!