Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Rendszer választó menü?

Rendszer választó menü?

Figyelt kérdés

3 vinyot tettem a gépbe

Az egyiken win7 van. Ez a fővinyóm de elég lassú is a gépem tőle... (régi gép)

A másik vinyomon fel van telepítve az xp. De nem hozza ki a rendszer választó menűt indításkor. A win 7-be pedig beállítottam



#winchester #rendszer #választómenű
2014. jún. 1. 19:30
1 2 3
 11/21 CspCsj ***** válasza:
A bcdedit tábla jónak tűnik, az E:\boot.ini helyen lesz az xp indító file.
2014. jún. 6. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Szia

Sikerült előcsalogatni a boot ini-t

Át is írtam rdisk-et 2-esre az E meghajtomon

De sajnos ugyanúgy újra indítja magát ha a rendszerválasztó menübe az xp-re kattintok.

[link]

2014. jún. 6. 16:04
 13/21 CspCsj ***** válasza:

Nem tudom a sorrendet (lehet hogy az 1-es, vagyis második az XP lemez)

Win7 alatt nézd meg a Lemezkezelő ablakban a vinyók és partíciók sorrendjét (esetleg képernyőképet is feltölthetsz)

Lemezkezelő elérése:

[link]


Itt van minta hogyan sorakozhat több vinyó is egy gépben:

[link]

[link]

(Látszik a vinyók sorszáma: Lemez0, Lemez1..., illetve az adott vinyó csíkján belül meg a partíciók, ezek sorszáma nem 0-val hanem 1-gyel indul, de ezt nem is kell változtatni)

2014. jún. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Probáltam 1 est írva is de nem jött össze

[link]


Hátha fontos: (bios)

A vinyóim

0 slave 80 gb D meghajtó (csak adattárolás)

1 master 250gb C meghajtó WIN7

2 master 40 gb E meghajtó XP

2014. jún. 6. 21:55
 15/21 CspCsj ***** válasza:

Érdekes, hogy a slave van előrébb.

Itt a 2. példában pedig látszik hogyan írják át az rdisk értékét primary master-slave, secondary master eszközök esetén, ahogy javasoltam:

[link]


Még annyit megpróbálhatsz, hogy az átírt boot.ini-t átmásolod a win7 gyökérkönyvtárába (c:\boot.ini, a win7 úgysem használ ilyen fájlt, tehát nem zavar be neki, de hátha így meg fogja találni)

2014. jún. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 CspCsj ***** válasza:

Kimaradt: közben ajánlották az EasyBCD programot, ami talán megoldja a problémát.


Készítők oldala:

[link] (Regisztrációt kér a Free változathoz)

[link] (Közvetlen link)


Telepítés után így adj hozzá Win7 alatt új boot menu elemet:

[link]

"Add New Entry" > "Type" legyen NT/2k/XP > "Name" amit szeretnél > alatta pipa az "Automatically detect correct drive", hogy maga keresse meg az XP partíciót > végül "Add Entry"

Ezután a módosításokat ki kell írni a merevlemezre:

[link]

"BCD Deployment" > Install Vista/Win7 bootloader to MBR > alatta Write MBR

Újraindítás után remélhetőleg működni fog. (ha három menüpont lenne, akkor az "Edit Boot Menu" ponton belül el lehet távolítani a felesleges elemet)

2014. jún. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Szia

Csak most volt időm feltelepíteni, de működik a progival.

Én inkább megadtam h E meghajtón van az xp mert a D meghajtón van egy "maradvány xp" (egy másik gépé volt még a vinyó régen ahhoz telepítve de nem volt letörölve sose mert nem zavart h helyet foglal)

De a lényeg h műkszik


Köszönöm az összes válaszod

2014. jún. 9. 00:15
 18/21 A kérdező kommentje:

Szerintem azért van előrébb a slave0 vinyó mert még az IDE kábeles. A másik kettő SATA-s.

(A 0 master pedig a dvd író)

2014. jún. 9. 00:20
 19/21 A kérdező kommentje:

Egy érdekességet viszont észrevettem:

Ha csak a 80 gb vinyót tiltottam le a Biosba akkor is látta a win7 sőt ugyan ugy tudtam adatot olvasni írni. Mint ha semmit se csináltam volna a Biosba. ezért vissza mentem a Biosba de ott None-n volt/maradt a 0 slave (80gb vinyó)


Ezt nem értettem

2014. jún. 9. 00:26
 20/21 CspCsj ***** válasza:

Az IDE (PATA) és a SATA lemezeket sorban nézi végig és ha talál indítófájlokat a többi már nem kerül sorra.


Így mi a boot.ini tartalma? Mivel van IDE/SATA is ezért lehet hogy az rdisk-en kívül a disk érték is módosult.

2014. jún. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!